William Shatner Uzaya Giden En Yaşlı Kişi Oldu

blank
William Shatner Uzaya Giden En Yaşlı Kişi Oldu

İçerik: William Shatner Uzaya Giden En Yaşlı Kişi Oldu

William Shatner Uzaya Giden En Yaşlı Kişi Oldu:

Uzun süredir uzay meraklılarının beklediği gelişme resmiyet kazandı: Bir sürü heyecan ve hafif bir gecikmeden sonra, William Shatner uzaya uçan en yaşlı kişi oldu. 90 yaşındaki Star Trek ikonu yıllarca ekranlarda hayat verdiği Kaptan Kirk rolü ile biliniyor ve 66 mil irtifaya uçarken Blue Origin’in NS-18 görevindeki dört mürettebat üyesinden biri oldu. Sadece birkaç ay önce bir önceki yaş rekorunu kıran 82 yaşındaki havacılık öncüsü Wally Funk’ı geride bıraktı ve uzaya giden en yaşlı insan ünvanını resmen kazandı.

blank

Yeni Shepard uçuşunda ayrıca Blue Origin Başkan Yardımcısı Audrey Powers, Planet Labs kurucu ortağı Dr. Chris Boshuizen ve Medidata’nın yaratıcılarından Glen de Vries de yer aldı. Bu, Blue Origin’in 2021 için planladığı üç mürettebatlı görevden ikincisi olarak kayda geçti.

Bu, bilim kurgu hayranlarından bahsetmiyorum bile, uzay uçuşu için çok önemli bir an. Yaşın uzaya kısa yolculuklar için pek bir kısıtlama olmadığını ve Kaptan Kirk’ün gerçek hayatta son sınırı ziyaret ettiğini görmek isteyen herkesin hayallerini gerçekleştirdiğini gösteriyor.

blank

Bununla birlikte uzaya çıkan en yaşlı insan görevini başarıyla tamamlaması aynı zamanda Blue Origin için zamanında bir halkla ilişkiler projesi ve şirkete çok önemli olumlu dönüşler sağlayabilecek bir gelişme. Jeff Bezos’un özel uzay uçuşu kıyafeti şu anda çok ciddi sorunlarla boğuşuyor ve NASA’nın Ay görev sözleşmesi üzerinde SpaceX ile olan yasal mücadelesinin sonuçlarışirketin geleceğe pozitif bakmasına engel oluyor. Shatner’ın başarılı yolculuğu, dikkati bu sorunlardan tamamen uzaklaştırmayacak, ancak çoğu kişinin eksikliklerine odaklandığı bir zamanda Blue Origin’e bazı başarıları vurgulama şansı verebilecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: William Shatner Uzaya Giden En Yaşlı Kişi Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör