Çin, Uzayda Yaşam İçin Mega Uzay Gemileri İnşa Edecek

blank
Çin, Uzayda Yaşam İçin Mega Uzay Gemileri İnşa Edecek

İçerik: Çin, Uzayda Yaşam İçin Mega Uzay Gemileri İnşa Edecek

Çin, Uzayda Yaşam İçin Mega Uzay Gemileri İnşa Edecek:

Çin, uzay için yeni beş yıllık planını açıkladı. Buna göre Çin, insanlar için yaşam alanları yaratmak ve çok büyük uzay gemileri inşa etmek gibi uzayla ilgili mega projeler tasarlamayı ve geliştirmeyi amaçlıyor. Ülkede uzayla ilgili çalışmalar yürüten Çin Ulusal Doğa Bilimleri Vakfı (NSFC), hükümete bu alanda önerilerde bulundu. Yeni beş yıllık plan, insan yerleşimleri ve olağanüstü büyük uzay gemilerinin yaratılması gibi “uzayda mega projelerin geliştirilmesini” içeriyordu.

Şu an için çok gerçek dışı görünen birkaç kilometre genişliğindeki bir uzay gemisi, Çin’in önümüzdeki yıllardaki hedefleri arasında yer alıyor. Bilimsel araştırmaları desteklemek ve finanse etmek için 1986 yılında kurulan Çin Ulusal Doğa Bilimleri Vakfı (NSFC), bu tür uzay gemilerinin “yörüngede uzun süreli ikamet” için inşa edilmesi gerektiğini düşünüyor.

blank

Bazı bilim adamları bu gemilerin dünya üzerinde inşa edilip uzaya gönderileceğini tahmin ederken, bir başka kesim ise bu uzay gemilerinin parçalarını uzayda birleştirmeyi düşünüyor. Her iki durumu da gerçekleştirmek için zorunlu teknolojiler geliştirilmektedir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, Uzayda Yaşam İçin Mega Uzay Gemileri İnşa Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, NASA’nın Gezegensel Savunma Misyonunu Yorumladı

Elon Musk, NASA’nın Gezegensel Savunma Misyonunu Yorumladı. Musk, milyonlarca yıl önce bir asteroidin Dünya’ya çarpmasıyla …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör