Ghost Robotics, Robot Köpeğine Silah Monte Etti

blank
Ghost Robotics, Robot Köpeğine Silah Monte Etti

İçerik: Ghost Robotics, Robot Köpeğine Silah Monte Etti

Ghost Robotics, Robot Köpeğine Silah Monte Etti:

Robot köpeklerle en çok ilişkilendirilen şirket olan Boston Dynamics, Spot cihazlarının silahlanmasını yasaklıyor. Ancak, tüm robot köpek üreticileri için durum böyle değil. Bunlardan biri, Ghost Robotics, Q-UGV cihazının birçok kişinin korktuğu bir versiyonunu sergiledi. Silahına bağlı bir robot köpek.

blank

Ghost Robotics, ordu için robot köpekler yaptı ve bu ölümcül modeli Amerika Birleşik Devletleri Ordusu Birliği’nin bu hafta Washington DC’deki 2021 yıllık konferansında sergiledi. Sword International adlı bir şirket, “özel amaçlı insansız tüfek” (veya SPUR) modülünü inşa etti. The Verge’e göre, gece çalışması için bir termal kameraya, 1,2 km’lik etkili bir menzile (bir milin dörtte üçünün hemen altında) ve 30x optik yakınlaştırmaya sahip.

Sword’un web sitesinde bir tanıtım yazısı, “Son derece yetenekli sensörleri nedeniyle SPUR, hem gündüz hem de gece çok sayıda koşulda çalışabilir” diyor. “Kılıç Savunma Sistemleri SPUR, insansız silah sistemlerinin geleceğidir ve bu gelecek şimdidir.”

Popular Science’ın belirttiği gibi, SPUR donanımlı bir Q-UGV’nin sahada ne kadar özerk olacağı belli değil. Bir insan operatörün robotu başka türlü ulaşılması zor bir konuma mı yönlendireceği ve manuel olarak nişan alıp ateş edip etmeyeceği (ki bu daha olası görünüyor) yoksa robotun her şeyi kendi başına mı halledeceği henüz belli değil. Her iki durumda da, bu rahatsız edici bir olasılık ve düşman bilgisayar korsanlarının bu makinelerin kontrolünü ele geçirme olasılığı her şeyi daha tehlikeli hale getirebilir.

Silahlı bir robot köpek yeterince distopik değilmiş gibi, Ghost Robotics farklı türde bir yüke sahip bir Q-UGV hakkında tweet attı: bir Lockheed Martin drone ve bir Digital Force Technologies keşif sensörü. Keskin nişancı robot köpekleri. Uçan robot casus köpekleri şimdilik ABD ordusu için özel olarak üretilen robot asker çeşitleri.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ghost Robotics, Robot Köpeğine Silah Monte Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör