Microsoft, Çin’de LinkedIn’i Kapatacak

blank
Microsoft, Çin'de LinkedIn'i Kapatacak

İçerik: Microsoft, Çin’de LinkedIn’i Kapatacak

Microsoft, Çin’de LinkedIn’i Kapatacak:

LinkedIn, hizmetinin Çince sürümünü bu yıl içinde kapatacak. Şirket, sosyal ağının profesyoneller için yerel baskısını kapatma nedenleri olarak “Çin’de önemli ölçüde daha zorlu bir çalışma ortamı ve daha fazla uyumluluk gereksinimleri” gösterdi.

LinkedIn yaptığı açıklamada, “Çinli üyelerin iş bulmalarına ve ekonomik fırsatlar bulmalarına yardımcı olma konusunda başarılı olsak da, paylaşma ve bilgi sahibi olmanın daha sosyal yönlerinde aynı düzeyde bir başarı bulamadık” dedi. Bu nedenle, şirket Çin’i tamamen terk etmiyor. InJobs adlı bağımsız bir iş ilanı panosu uygulaması üzerinde çalışıyor.

LinkedIn, Şubat 2014’te Çin’de kullanıma sunulduğunda eyalet kısıtlamalarına uymayı ve belirli içerikleri engellemeyi kabul etti. Ancak, bu yıl bazı sorun belirtileri ortaya çıktı. Mart ayında şirket, yeni Çinli kullanıcıların bir büyüye kaydolmasını engelledi ve ülkelerin yasalarına uyduğundan emin oldu. Birkaç ay sonra Çin, LinkedIn de dahil olmak üzere 105 uygulamanın veri toplama yasalarını ihlal ettiğini söyledi.

blank

Microsoft’un sahip olduğu hizmet, resmi olarak Çin’de faaliyet gösteren son büyük ABD sosyal ağıydı. Ülke bu yılın başlarında Signal ve Clubhouse’u yasaklamıştı. Facebook ve Twitter, 2009’dan beri orada engellendi ve Çin, 2014’te Instagram’ı yasakladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Çin’de LinkedIn’i Kapatacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör