ROKETSAN Sistemleri Deniz Kuvvetlerine Güç Katacak

blank
ROKETSAN Sistemleri Deniz Kuvvetlerine Güç Katacak

İçerik: ROKETSAN Sistemleri Deniz Kuvvetlerine Güç Katacak

ROKETSAN Sistemleri Deniz Kuvvetlerine Güç Katacak:

Roketsan, geliştirdiği deniz sistemleri ile silahlı kuvvetlerin sahadaki manevra kabiliyetlerini ve vuruş üstünlüğünü arttırmaya devam ediyor. ATMACA Anti-Ship Missile, atış testlerini tek tek geçtikten sonra envantere girmek için gün sayıyor. Modern donanma platformlarını uzun menzil, düşük iz ve yüksek hedef doğruluğu ile güçlendirecek olan ATMACA’nın 2021 yılının ikinci yarısında Türk Deniz Kuvvetleri’ne teslim edilmesi bekleniyor.

Her türlü hava koşulunda kullanılabilen ATMACA, karşı önlemlere dayanıklı; Hedef güncelleme, yeniden saldırı ve görev iptali özelliklerini içerir. Sabit ve hareketli hedeflere karşı etkili olan ATMACA, gelişmiş görev planlama (3D yönlendirme) özelliğine sahiptir. ATMACA, Global Konumlandırma Sistemi, Atalet Ölçüm Birimi, Barometrik Altimetre ve Radar Altimetre alt sistemlerini kullanarak hedefine doğru ilerlemektedir; Hedefini yüksek doğrulukla bulmak için aktif radar arayıcısını kullanır.

220 kilometreyi aşan menzili ile ATMACA, görüş alanının ötesindeki hedefler için de büyük bir tehdit oluşturuyor. ATMACA’lar; hedef güncelleme, yeniden saldırı ve görev iptal yeteneklerinin arkasında gelişmiş ve modern veri bağlantısı vardır. En verimli görev profilini sunabilen sistemde; hedefte zaman, farklı platformlardan birden fazla hedefte zaman, aynı platformdan birden fazla hedefte zaman, hedefi ateşlemenin operasyonel modları da mevcuttur.

Roketsan, önümüzdeki dönemde ATMACA’nın Kızılötesi Görüntüleme Arayıcı ve Çift Arayıcı Başlık gibi ekipmanlarla donatılmış versiyonları ile yeteneklerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Öte yandan denizaltılardan fırlatılabilen versiyonlar ve dikey fırlatma sistemleri ile platform çeşitliliği artırılacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ROKETSAN Sistemleri Deniz Kuvvetlerine Güç Katacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör