ABD, Microsoft’un 22 Milyar Dolarlık Anlaşmasını Erteledi

blank
ABD, Microsoft'un 22 Milyar Dolarlık Anlaşmasını Erteledi

İçerik: ABD, Microsoft’un 22 Milyar Dolarlık Anlaşmasını Erteledi

ABD, Microsoft’un 22 Milyar Dolarlık Anlaşmasını Erteledi:

Amerikan askerleri bir süre HoloLens kulaklıklarla eğitim almayacak. Reuters ve Windows Central, ABD Ordusunun HoloLens tabanlı Entegre Görsel Büyütme Sisteminin (IVAS) dağıtımını bir yıl, yani Eylül 2022’ye ertelediğini bildirdi. Janes, bu gecikmenin operasyonel testlerin bu yıl Temmuz’dan bir sonraki yıla ertelenmesi ihtiyacından kaynaklandığını anladı. Mayıs 2022, karma gerçeklik teknolojisini “daha da olgunlaştırmak” için önemli bir tarih olacak.

Savunma Bakanlığı Genel Müfettişi, Microsoft’un sisteminin gereksinimleri karşılayıp karşılamayacağını belirlemek için Ekim ayının başlarında bir denetim başlattı. Denetimin gecikmeyle bağlantılı olup olmadığı açık değil.

Bu, askeri odaklı HoloLens’in başının belada olduğu anlamına gelmiyordu. Ordu, yaklaşık 22 milyar dolarlık IVAS sözleşmesine “tamamen bağlı” olduğunu ve Eylül ayında testler gerçekleştirdiğini savundu. Şube, gelecek yılın Eylül ayında sona erecek olan 2022 mali yılı boyunca testleri “düzenli olarak” gerçekleştirmeyi planladı.

IVAS, hem savaş asistanı hem de eğitim aracı olarak hizmet etmek içindir. Piyade, gece görüşüyle ​​birlikte sahadaki manga pozisyonlarını ve diğer hayati verileri görecek – ideal olarak daha önce video oyunları için ayrılmış türde bir durumsal farkındalığa sahip olacaklar. Eğitimde, kulaklıklar, eğitmenlerin belirli teknikleri geliştirmelerine yardımcı olacak veriler sağlayabilir.

blank

Gecikme, HoloLens anlaşmasının Microsoft’tan gelen eleştirileri hafifletmek için fazla bir şey yapmayacak. Çalışanlar, Microsoft’un orduyu doğrudan desteklemesine ve savaşı ‘oyunlaştırmasına’ uzun süredir itiraz ediyor, özellikle de işçilerin karara katkısı olmadığı için. Yine de Microsoft’un melodisini değiştirmesi muhtemel değil. Şirket, IVAS’ı bir saldırı silahı yerine birliklere yardım etmenin ve korumanın bir yolu olarak görüyor – ve sözleşmeyi kaybetmek, Microsoft’un hem kârını hem de HoloLens’in genel olarak momentumunu açıkça incitecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD, Microsoft’un 22 Milyar Dolarlık Anlaşmasını Erteledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör