FIFA, Adını Lisanslamak İçin EA Sports’tan 1 Milyar Dolar İstiyor

blank
FIFA, Adını Lisanslamak İçin EA Sports'tan 1 Milyar Dolar İstiyor

İçerik: FIFA, Adını Lisanslamak İçin EA Sports’tan 1 Milyar Dolar İstiyor

FIFA, Adını Lisanslamak İçin EA Sports’tan 1 Milyar Dolar İstiyor:

FIFA her dört yılda bir milyar dolardan fazlasını istiyor. Bu miktar şu anda Electronic Arts’tan elde ettiğinin iki katından fazla. EA Sports’un, son sürümü FIFA 22’nin Ekim ayının başlarında piyasaya sürülen son derece popüler futbol video oyunu FIFA’yı yeniden adlandırmayı düşündüğü duyurulmuştu. İkili arasında 2022’de sona erecek olan mevcut 10 yıllık anlaşmaya göre EA Sports şu anda Fédération Internationale de Football Association’ın kısaltması olan küresel futbol kuruluşu FIFA’ya 150 milyon dolar para ödedi. Ancak EA, FIFA oyununu yeniden markalamaya karar verirse bu miktar çok fazla artabilir.

New York Times, FIFA’nın EA’ya sunduğu yeni parasal talepleri ile ilgili bir haber yaptı. Konuya aşina olan kişiler The New York Times’a FIFA’nın her Dünya Kupası döngüsü için 1 milyar doların üzerinde bir talepte bulunduğunu söyledi. Bir sonraki FIFA Dünya Kupası, 2022’nin sonlarında, lisans sona ermeden hemen önce Katar’da olacak.

Ek olarak, FIFA ayrıca EA Sports’un lisans münhasırlığını bir futbol oyununu tanımlayan şeyle sınırlamak istiyor. Bu, futbol kuruluşunun, EA’dan talep ettiği artan gelire ek olarak, daha fazla para kazanmasına yardımcı olarak, başka yerlerde elinde tutacağı hakları satmasına olanak tanıyacak. Öte yandan, EA Sports, gerçek dünyadaki futbol olayları, arena video oyunu turnuvaları ve NFT’ler gibi dijital açılımlar dahil olmak üzere aslında daha fazla hareket alanı istiyor.

blank

The New York Times’a konuşan müzakerelere yakın kişiler, EA ve FIFA arasındaki iki yıllık görüşmelerin bu sorunlar nedeniyle durduğunu söyledi. EA Sports grubu genel müdürü Cam Weber, geçen haftaki bir blog yazısında bunu kabul ediyor gibiydi: “İleriye baktığımızda, küresel EA SPORTS futbol oyunlarımızı yeniden adlandırma fikrini de araştırıyoruz. Bu, futbol dünyasındaki diğer tüm resmi ortaklıklarımızdan ve lisanslarımızdan ayrı olarak FIFA ile olan isim hakları sözleşmemizi gözden geçirdiğimiz anlamına geliyor.” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: FIFA, Adını Lisanslamak İçin EA Sports’tan 1 Milyar Dolar İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör