Steam, Kripto Para Birimi Kullanılan Oyunları Yasaklıyor

blank
Steam, Kripto Para Birimi Kullanılan Oyunları Yasaklıyor

İçerik: Steam, Kripto Para Birimi Kullanılan Oyunları Yasaklıyor

Steam, Kripto Para Birimi Kullanılan Oyunları Yasaklıyor:

Steam artık NFT’ye ve blok zinciri üzerinden kripto para ticaretine izin veren oyunlara izin vermeyecek. Steam’in Steamworks kullanıcıları ve ortakları için giriş sayfası, artık Steam’de “kripto para birimleri veya NFT’ler yayınlayan veya bunlara izin veren blok zinciri teknolojisine dayalı uygulamalar” yayınlamamaları gerektiğini belirtiyor. Kural, Google tarafından önbelleğe alınan sayfanın bir sürümüne göre 6 Ekim’den sonra bir noktada eklendi.

Bazı geliştiriciler kural hakkında konuştu. Age of Rust adlı bir bilim kurgu aksiyon-macera oyununun arkasındaki stüdyo olan SpacePirate Games, Valve’ın “NFT’lerin değeri olduğu için” Steam’den blok zinciri oyunlarını başlattığını söyledi. Geliştirme aşamasında olan Age of Rust’taki bazı bulmacalar, oyuncuları başarı olarak NFT’lerle ödüllendirecek. SpacePirate, “Steam’in bakış açısı, öğelerin değerli olduğu ve platformlarında gerçek dünya değerine sahip olabilecek öğelere izin vermedikleridir.” Dedi. Geliştirici, oyunu başka bir yerde yayınlamayı planlıyor.

blank

Halihazırda Steam’de bulunan kaç oyunun etkileneceği belli değil. “NFT” ve “kripto” araması, sırasıyla 14 ve 64 sonuç verir. Bunların hepsi mutlaka gerçek dünya ticaretine izin vermez. Örneğin, Crypto Mining Simulator, bir fıçı kahkaha gibi görünen kripto para birimi madenciliği yapıyormuş gibi yapmanızı sağlar.

Engadget, neden getirildiği de dahil olmak üzere bu kural hakkında daha fazla ayrıntı için Steam ile iletişime geçti. NFT dolandırıcılıkları var ve ne yaptığınızı bilmiyorsanız, kripto ticaretinde canınızı yakmak zor değil. Bununla birlikte, Valve, insanların topluluk pazarı aracılığıyla Steam Cüzdan fonları için sanal ürünler alışverişinde bulunmalarına izin veriyor, bu nedenle SpacePirate’in Steam’in gerçek dünya değerine sahip öğelere izin vermediği inancı tamamen su tutmaz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Steam, Kripto Para Birimi Kullanılan Oyunları Yasaklıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör