Virgin Galactic, Ücretli Uzay Uçuşlarını 2022’nin Sonuna Erteledi

blank
Virgin Galactic, Ücretli Uzay Uçuşlarını 2022'nin Sonuna Erteledi

İçerik: Virgin Galactic, Ücretli Uzay Uçuşlarını 2022’nin Sonuna Erteledi

Virgin Galactic, Ücretli Uzay Uçuşlarını 2022’nin Sonuna Erteledi:

Virgin Galactic yine bir aksilik yaşadı. Perşembe günü, şirket CNBC’ye ticari uzay turizmi hizmetinin başlamasını 2022’nin dördüncü çeyreğine ertelediğini söyledi. Daha önce, gelecek yılın üçüncü çeyreğinde ücretli uzay uçuşları sunmaya başlamayı ummuştu.

Gecikme ile birlikte şirket, bu ay hem taşıyıcı uçağını hem de uzay aracını yenilemeye başlayacak. Virgin Galactic, tüm sürecin sekiz ila 10 ay arasında sürmesini beklediğini söyledi. Hareketin bir sonucu olarak, şirketin bir sonraki uçuşu olan Unity 23, en erken 2022 ortasına kadar kalkmayacak.

Virgin Galactic CEO’su Michael Colglazier, “Geliştirme dönemimizin yeniden sıralanması ve Unity 23 uçuşu, önce güvenlik prosedürlerimizin altını çiziyor, ticari hizmete giden en verimli yolu sağlıyor ve işimiz ve müşterilerimiz için doğru yaklaşım” dedi.

blank

Gecikme, FAA’nın Virgin Galactic kurucusu Richard Branson’ı uzayın kenarına götüren uçuş olan Unity 22’ye yaptığı son soruşturmayla bağlantılı değil. Federal ajans, soruşturmayı tamamladıktan sonra şirketi gelecekteki uçuşlar için temizledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Virgin Galactic, Ücretli Uzay Uçuşlarını 2022’nin Sonuna Erteledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör