MG, Yeni Konsept Modeli MAZE’yi Tanıttı

blank
MG, Yeni Konsept Modeli MAZE'yi Tanıttı

İçerik: MG, Yeni Konsept Modeli MAZE’yi Tanıttı

MG, Yeni Konsept Modeli MAZE’yi Tanıttı:

Efsanevi İngiliz otomobil markası MG (Morris Garages), gelecekte şehir içi ulaşımın nasıl daha keyifli olacağını gösteren yeni konsept modeli MAZE’yi tanıttı.

SAIC Design Advanced London ekibi tarafından geliştirilen MG MAZE, İngiltere merkezli tasarım stüdyosunun üçüncü yılına özel tasarlanmış tasarımıyla dikkat çekiyor. Kompakt bir forma ve fütüristik bir tasarıma sahip olan konsept otomobil, tamamen panoramik bir çevre manzarası sunan açık kokpit düzeni ile kullanıcılarına gerçek bir oyun deneyimi hissi sunuyor.

MG, SAIC Design’ın üçüncü yıl dönümünü kutlamak ve kentsel hareketliliğin geleceğine ilişkin vizyonunu yansıtmak için tasarlanan MG MAZE konseptini tanıttı. MG MAZE, yeni nesil otomobil kullanıcılarına yönelik fütüristik bir konsept otomobil olarak öne çıkıyor. Hareketlilik ve oyunu “Get Out & Play” sloganıyla buluşturan konsept, kullanıcıların cesur heyecan tutkusuyla şekillendi. Eğlenceli ve çevik konsept otomobil, farklı ilgi alanlarına sahip her yaştan ve kültürden kullanıcıya keyifli bir ulaşım deneyimi sunmayı hedefliyor.

blank

Carl Gotham, Tasarım Direktörü, MG Advanced Design; “MAZE ile, MG’nin hayran kitlesine ve takipçilerine dayanarak otomobil topluluğunun geleceğinin nasıl görünebileceğine odaklanmak istedik. Dijitale geçiş durdurulamaz, bu yüzden bu dijital alanı fiziksel alanla birleştiren ve bize sürüşte gerçek bir zevk veren bir konsept yaratmak istedik.” Gotham, “MG MAZE, pandemi sırasında sosyal hayatımızdaki kısıtlamalara ve kısıtlamalara bir tepki olarak doğdu. Bu konsepti, insanların ‘Mobil oyun’ deneyimine benzer bir şekilde dışarı çıkıp şehirlerini keşfetmeleri için bir platform olarak kullandık” diye devam etti.

Oyun, Keşif ve Macera olmak üzere üç temel ilke temelinde geliştirilen MG MAZE, gelecek nesillere yeni bir ulaşım deneyimi sunmak için tasarlandı. Kompakt bir forma ve fütürist bir tasarıma sahip olan konsept otomobil, tamamen panoramik bir çevre manzarası sunan açık kokpit düzeni ile kullanıcılarına gerçek bir oyun deneyimi hissi sunuyor. Polikarbonat malzemeden üretilen gövdenin üst kısmı yukarı doğru açılarak yolcuların aracın ön kısmından koltuklara oturmasını sağlıyor. MG MAZE modelinde kullanıcılar akıllı telefonlarını kontrol arayüzü ve tuş olarak kullanabiliyor. Telefonlarıyla araca girebilen kullanıcılar, araçtaki gelişmiş dijital kullanıcı arayüzü sayesinde telefonlarının görüntülerini ve dijital içeriklerini de aracın camlarına yansıtabiliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: MG, Yeni Konsept Modeli MAZE’yi Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör