Squid Game, Netflix’in En Çok İzlenen Dizisi Oldu

blank
Squid Game, Netflix'in En Çok İzlenen Dizisi Oldu

İçerik: Squid Game, Netflix’in En Çok İzlenen Dizisi Oldu

Squid Game, Netflix’in En Çok İzlenen Dizisi Oldu:

Netflix, Güney Koreli film yapımcısı Hwang Dong-hyuk’un küresel hit gerilim dizisi Squid Game’in artık Netflix’in tüm zamanların en büyük Netflix orijinal dizisi olduğunu duyurdu. Squid Game, 17 Eylül’de yayınlandıktan sonraki ilk 28 gün içinde 111 milyondan fazla Netflix kullanıcısı tarafından izlendi. Bununla Squid Game, Regency dönemi Londra romantik drama dizisi Bridgerton’ın Ocak ayında 82 milyon izleyici rekorunu kırdı ve rekoru kırmaya da devam ediyor. ilk dört haftada 100 milyonu aşan ilk Netflix dizisi. Netflix, herhangi bir bölümün iki dakikasını izleme olarak sayar.

Netflix, özellikle birkaç saat sürebilen orijinal dizileriyle, çok rahat metodolojisi nedeniyle sık sık eleştiriye uğradı. Dokuz bölümlük Squid Game 1. sezon toplam 8 saat 12 dakikalık bir izleme süresine sahiptir. Bu nedenle Netflix eş CEO’su ve baş içerik sorumlusu Ted Sarandos kısa süre önce bize izlenme sayılarının arkasına daha iyi bir göz attı. Çoğu Netflix abonesinin, Bridgerton, Money Heist, Stranger Things ve The Witcher’ın beğenilerini sonuna kadar izlediğini ortaya çıkardı hatta bazı durumlarda, bazı kullanıcılar tarafından tekrar izleme bile oldu.

Henüz Squid Game için tüm verilere sahip değiliz. 111 milyon Netflix üyesi dışında elimizdeki tek veri noktası, Güney Kore dizisinin çıkışından sonra Netflix’in günlük “Top 10” listesinde 90 ülkede bir numaraya çıkması. Bridgerton bunu 83 pazarda gerçekleştirmişti. Bu, şüphesiz Squid Game’in Netflix’te 30’dan fazla dilde altyazılı ve dublajlı olarak sunulması ve erişimini genellikle maruz kalabileceği pazarların ötesine genişletmesine yardımcı oluyor. Squid Game ilk değil, ancak şimdiden tüm rekorları kırmış gözüküyor.

blank

Squid Game’den önce, Omar Sy liderliğindeki Fransız gizemli gerilim filmi Lupin, Netflix’in İngilizce olmayan en büyük orijinal hitiydi ve Ocak ayında yayınlandıktan sonraki ilk 28 günde 76 milyon izleyici topladı. Popüler İspanyol gerilim dizisi Money Heist, Netflix’in izlenme süresine göre en popüler 10 dizisinde La Casa De Papel’in 3. ve 4. sezonları için iki alan oluşturuyor. (Money Heist 5. sezonunun yayınlanmasından bu yana dört haftadan fazla zaman geçti, ancak Netflix bize Squid Game’den farklı olarak bize eşdeğer bir rakam vermedi). Squid Game’in izleme saatleri açısından nereye düştüğünü görmek ilginç olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Squid Game, Netflix’in En Çok İzlenen Dizisi Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Netflix ve Mattel ‘Masters of the Universe’ Filmi Çekiyor

Netflix ve Mattel ‘Masters of the Universe’ Filmi Çekiyor. Netflix’in Masters of the Universe ile …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör