Windows 11’i Bilgisayarınıza Nasıl Kurabilirsiniz

blank
Windows 11'i Bilgisayarınıza Nasıl Kurabilirsiniz

İçerik: Windows 11’i Bilgisayarınıza Nasıl Kurabilirsiniz

Windows 11’i Bilgisayarınıza Nasıl Kurabilirsiniz:

Windows 11’in geçtiğimiz aylarda tanıtılmasının ardından resmi olarak tüm kullanıcılar için yayınlandı. Windows 11, iş ve oyun için yepyeni bir görünüm ve birçok yükseltme getiriyor. Windows 10 lisansına sahip olanlar, Windows 11’i ücretsiz olarak indirebilecekler.

Windows 11, Windows 10’un tüm gücünü ve güvenliğini yepyeni bir tasarım ve yenilenmiş bir görünümle sunuyor. Windows 10’dan farkı, ram tabanından daha hızlı olması ve ayrıca tüm yeni araçlar, sesler ve uygulamalarla birlikte gelmesidir. Her detay düşünülmüştür. Hepsi size PC’nizde yepyeni bir deneyim sunmak için bir araya geliyor.

Yazılım devi Microsoft, birçok yeni özellikle büyük bir yeniden tasarım sunan Windows 11’i piyasaya sürdü. Yeni bir görünüme kavuşacak olan Windows 11, artık birçok yeni nesil Windows 10 cihazı için yerleşik olarak sunuluyor. Windows.com’a gidip PC Health Check uygulamasını indirerek bilgisayarınızın ücretsiz bir Windows 11 yükseltmesi için uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

blank

Windows 10 lisansı olanlar için tamamen ücretsiz. Windows 11 şimdi yeni nesil cihazlara gönderildi ve 2022’nin ortalarına kadar tüm uyumlu cihazlara gönderilmesi bekleniyor.

Windows 11 güncellemesine şu şekilde erişilebilir;

  • Bilgisayarınızdan BAŞLAT’a tıklayın.
  • Ayarlar gidin ve Oturum açın.
  • Güncelleme ve Güvenlik Seçeneği tıklayın.
  • soldaki menüde. Windows Update menüye girin.
  • Bilgisayarınız destekliyorsa, önünüzdeki ekranda Windows 11’in indirilmeye hazır olduğunu göreceksiniz.
  • Sisteminiz desteklemiyorsa, “Bu bilgisayar şu anda Windows 11 için tüm sistem gereksinimlerini karşılamıyor.” Bir uyarı görünebilir.

İndirme işlemini gerçekleştirdikten sonra Windows güncellemesi olarak yönergeleri takip edin ve kurulumu tamamlayın.
Windows 11, daha çekici ama aynı zamanda daha kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmış yeni bir görünüme sahip olacak. Yeni işletim sistemi, en son dosyalarınızı, belgelerinizi ve uygulamalarınızı görebileceğiniz merkeze yerleştirilmiş yeni bir Başlat düğmesine sahip olacak.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Windows 11’i Bilgisayarınıza Nasıl Kurabilirsiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör