Apple Foxconn İlk Elektrikli Aracı Yakında Piyasaya Sürebilir

blank
Apple Foxconn İlk Elektrikli Aracı Yakında Piyasaya Sürebilir

İçerik: Apple Foxconn İlk Elektrikli Aracı Yakında Piyasaya Sürebilir

Apple Foxconn İlk Elektrikli Aracı Yakında Piyasaya Sürebilir. Apple tedarikçisi ve dünyanın en büyük sözleşmeli elektronik üreticisi Foxconn’un, ilk elektrikli aracı “FOXTRON”u birkaç gün içinde, tam olarak 18 Ekim’de piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor.

Orijinal Cihaz Üreticisi (ODM) tarafından yayınlanan birkaç teaser’a göre, yeni arabanın önden görünümünde “FOXTRON” yazılı, bu da araba markasının adı olacağını düşündürüyor.

Bir haber ajansının bildirdiğine göre otomobil, spor otomobil unsurlarını dört kapılı bir tarzda vücut şekline dahil eden bir sedan.

Şirketin sadece bir EV değil, üç elektrikli arabayı da piyasaya sürmeyi planladığı söyleniyor. Rapora göre araç, uzaktan güncellemeleri ve farklı seviyelerde otomatik sürüş yardımı işlevlerini de destekleyecek. FOXTRON’un 93Wh, 100Wh ve 116kWh kapasiteli pil paketleri ile gelmesi bekleniyor.

Yapılan modelin ön motorunun çıkış gücü 95kW, 150kW ve 200kW, arka motorun çıkış gücü ise 150kW, 200kW, 240kW ve 340kW olabilir.

Foxconn kısa süre önce, gelecek yıl ABD ve Tayland’da elektrikli araç üretim tesisleri kuracağını söyledi. Nikkei Asia’ya göre, Tayland tesisi, Foxconn’un EV ve bileşen üretimi için bir platform geliştirmek üzere Taylandlı petrol ve gaz şirketi PTT ile ortak girişiminin bir parçası olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Foxconn İlk Elektrikli Aracı Yakında Piyasaya Sürebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör