Epic’ten, Steam’i Yasakladıktan Sonra Yeni Açıklama

blank
Epic'ten, Steam'i Yasakladıktan Sonra Yeni Açıklama

İçerik: Epic’ten, Steam’i Yasakladıktan Sonra Yeni Açıklama

Epic’ten, Steam’i Yasakladıktan Sonra Yeni Açıklama. Epic, blok zinciri teknolojisi veya Steam’den NFT’leri içeren oyunları yasaklayan rakibi Valve’in aksine, oyun mağazasında “kripto para birimini veya blok zinciri tabanlı varlıkları destekleyen oyunlara açık” olduğunu söylüyor. NFT içeren oyunlara izin verilmesi istenildiğinde Epic bazı sınırlamalar olacağını, ancak “yeni alanda” “erken geliştiriciler” ile çalışmaya istekli olduğunu söyledi.

Epic, oyunların finansal yasalara uyması, blok zincirinin nasıl kullanıldığını netleştirmesi ve uygun yaş derecelendirmelerine sahip olması gerektiğini söylüyor. Ayrıca, geliştiricilerin kripto kabul etmek için Epic’in ödeme hizmetini kullanamayacaklarını söylüyor; bunun yerine kendi ödeme sistemlerini kullanmak zorunda kalınabilir.

Epic’in CEO’su Tim Sweeney, şirketin NFT’lere dokunmakla ilgilenmediğini, ancak bu ifadenin artık yalnızca kendi oyunları için geçerli olduğunu söyledi. Epic, oyunlarında blockchain teknolojisini nasıl kullanmayı planladıklarını anlamak için geliştiricilerle birlikte çalışırken kuralları netleştireceğini söylüyor. Sweeney, bu hikayeyi yayınladıktan sonra bazı ek düşüncelerini de tweetledi: Epic’in “teknoloji ve finans alanlarındaki yeniliği” memnuniyetle karşıladığını ve blok zincirin doğası gereği iyi veya kötü olmadığını öne sürdü.

Bunların hiçbiri, Steam tarafından reddedilen geliştiricilerin acele edip oyunlarını Epic Game Store’a atabilecekleri anlamına gelmez. Şu anda, Epic’in kendi kendini yayınlama programı kapalı beta aşamasındadır ve Epic’in SSS’si, kimin katılabileceğini “duruma göre” seçtiğini söylüyor. Ancak Epic, oldukça serbest bir platform sahibi olduğunu gösterdi – Apple ile olan davasında avukatlar, erişilebilir bir oyun mağazası olan Itch.io’da bulunan “saldırgan ve cinselleştirilmiş” oyunları gündeme getirdiğinde bu bir çekişme noktası haline geldi.

Steam’in yasakladığı oyunlara izin vermek, Epic’in Valve ile rekabet etmesinin başka bir yoludur. Epic, mağazasını PC oyun alanında önemli bir oyuncu haline getirmek için büyük bahisler yapmaya istekli olduğunu zaten gösterdi ve bu, bazı oyuncuları veya geliştiricileri kendi tarafına çekmek için başka bir oyun olabilir. Bazı NFT hayranları, Steam ile ilgili haberin ardından hemen Epic’e baktı. Geliştiricilerin ürünlerine NFT’leri entegre etmelerine yardımcı olan bir şirket olan Enjin, Epic CEO’su Tim Sweeney’i etiketleyerek konuşmak istedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Epic’ten, Steam’i Yasakladıktan Sonra Yeni Açıklama

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör