Yeni Nesil MacBook Pro İşlemcisi Belli Oldu

blank
Yeni Nesil MacBook Pro İşlemcisi Belli Oldu

İçerik: Yeni Nesil MacBook Pro İşlemcisi Belli Oldu

Yeni Nesil MacBook Pro İşlemcisi Belli Oldu. Apple’ın Unleashed etkinliğinin başlamasından sadece bir gün önce sızıntılar devam ediyor. MacRumors’a göre, Bloomberg’den Mark Gurman, yaygın olarak beklenen 14 ve 16 inç MacBook Pro modellerinin çiplerinin geliştirici uygulama günlüklerinde “M1 Pro” ve “M1 Max” adları altında ortaya çıktığını açıkladı ancak Apple’ın bu isimleri yüksek kaliteli silikonu için kullanacağı kesin değil.

Daha önceki söylentiler, yeni MacBook Pro’lara yönelik iki işlemciye işaret ediyordu. Her ikisi de 10 çekirdek (sekiz yüksek performans, iki yüksek verimlilik) içerecekti. Bir ‘giriş’ sürümü 16 çekirdekli bir GPU içerirken, üst düzey model 32 çekirdekli bir GPU’yu kapsar. Bu, kabaca M1 Pro ve M1 Max adlandırma şemalarıyla uyumludur. Diğer söylentiler, 2022’nin başlarında yeni bir MacBook Air ile birlikte gelen M1 üssünün doğrudan devamına işaret ediyor.

Gurman, kendisinin ve diğerlerinin MacBook Pro’nun yeniden tasarımından beklediği değişiklikleri de yineledi. Her iki dizüstü bilgisayar da daha yüksek çözünürlüklü mini LED ekranlar içerecek. MagSafe güç bağlantı noktası, HDMI ve SD kart yuvası gibi giriş konektörlerini geri getirebilirler. Ayrıca 64 GB’a kadar RAM desteği ve Touch Bar’ın ölümünü de görebilirsiniz.

Apple’ın Pro ve Max adlandırma şemalarını bilgisayar CPU’larına getirmesi şaşırtıcı olmaz. Apple, planlandığı gibi tüm Intel yongalarını şirket içi işlemcilerle değiştirecekse, alıcıların modeller arasındaki performans farklılıklarını anlamalarına yardımcı olmak için bu gibi daha net isimler gerekli olabilir. Apple, M1 Pro ve M1 Max adlarını kullanırsa, bu ileriye dönük olası çip adı stratejisi hakkında çok şey söyleyecektir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Nesil MacBook Pro İşlemcisi Belli Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör