Apple’ın macOS Monterey Güncellemesi 25 Ekim’de Geliyor

blank
Apple'ın macOS Monterey Güncellemesi 25 Ekim'de Geliyor

İçerik: Apple’ın macOS Monterey Güncellemesi 25 Ekim’de Geliyor

Apple’ın macOS Monterey Güncellemesi 25 Ekim’de Geliyor:

MacOS’un bir sonraki sürümü 25 Ekim’den itibaren kullanıma sunulacak. Apple, bugün düzenlediği “Unleashed” etkinliğinde yeni M1 Pro ve M1 Max yongaları ve yeniden tasarlanmış MacBook Pro ile birlikte çıkış tarihini paylaştı.

macOS Monterey güncellemesi, Mekansal Ses desteği ve arkadaşlarınızla müzik dinlemek ve video izlemek için SharePlay’i kullanma yeteneği de dahil olmak üzere FaceTime’da dikkate değer iyileştirmelerle birlikte gelecek. En büyük değişikliklerden biri, kullanıcıların bir iPad ve Mac arasında sorunsuz bir şekilde ileri ve geri hareket etmesine olanak tanıyan Evrensel Kontrol olacak. Daha önceki bir Continuity güncellemesini oluşturan özellik, kullanıcıların dosyaları birden fazla cihaz arasında sürükleyip bırakmasına ve bir MacBook klavyesinden bir iPad’e yazmasına olanak tanıyacak.

blank

Ancak Apple’a göre, macOS Monterey’in ilk beta sürümlerinde bulunmayan SharePlay ve Universal Control, “bu sonbaharın ilerleyen saatlerinde” ilk güncellemeden sonra gelecek.

Sürüm ayrıca, sekme çubuğunda ve diğer önemli özelliklerde yapılan önemli değişiklikler nedeniyle zaman zaman tartışmalı olan büyük bir Safari güncellemesiyle birlikte geliyor. (Güncellemenin önceki sürümleri kaldırdıktan sonra en son beta, sekme çubuğunu varsayılan olarak geri getirmişti.) Canlı Metin, fotoğraflardaki metni seçmenize olanak tanıyan Google Lens benzeri bir özellik ve eklemeyi ekleme kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor, diğer iyileştirmeler ise Hızlı Notlar özelliği üzerinde olacak. MacOS ayrıca, Odak Modları ve Mesajlar uygulamasında paylaşılan içeriği takip eden “Sizinle Paylaşılanlar” desteği de dahil olmak üzere ilk olarak iOS 15’te görünen bazı güncellemeler ekleyecek.

blank

Apple, Kısayollar uygulaması ve AirPlay desteği ile Mac’e iki önemli iOS özelliği daha getiriyor, çünkü macOS Monterey çalıştıran Mac’ler cihazlarını AirPlay hoparlörü olarak kullanabilecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’ın macOS Monterey Güncellemesi 25 Ekim’de Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör