Google, Pixel 6 İçin Yeni Güvenlik Seçeneklerini Tanıttı

blank
Google, Pixel 6 İçin Yeni Güvenlik Seçeneklerini Tanıttı

İçerik: Google, Pixel 6 İçin Yeni Güvenlik Seçeneklerini Tanıttı

Google, Pixel 6 İçin Yeni Güvenlik Seçeneklerini Tanıttı:

Google, Pixel 6 ile güvenlik ve gizlilik özelliklerini artırıyor. Şirket, önemli ayarları kontrol etmeyi kolaylaştıracak yeni güvenlik merkezi ve gizlilik panosu özelliklerini tanıttı.

Güvenlik merkezi, telefonunuzda en son güvenlik güncellemelerinin yüklü olup olmadığı veya cihazınızın kilidini açmak için bir parmak izi veya PIN ayarladıysanız gibi güvenlik ayarlarına genel bakış sağlıyor. Daha da önemlisi, yüklediğiniz uygulamalarla ilgili sekmeleri tutabilir ve potansiyel olarak “zararlı” olanları belirleyebilir. Güvenlik merkezinin en üstünde, herhangi bir ayara dikkat edilmesi gerektiğinde kullanıcıları uyaran bir gösterge bulunuyor. Yeşil bir onay işareti her şeyin yolunda olduğunu gösterirken, bir şeyin ele alınması gerekiyorsa sarı bir ünlem işareti görünecektir.

Google ayrıca, bir uygulamanın telefonun kamerasını veya mikrofon beslemelerini kullandığını anlamayı kolaylaştırmak için yeni göstergeler de ekledi. İOS’taki bildirimlere çok benzer şekilde, telefonun mikrofonu veya kamera beslemeleri kullanımdayken ekranın sağ üst köşesinde bir gösterge yanacak ve kullanıcılar belirli uygulamalara erişimi sonlandırabilecek.

blank

Benzer şekilde, yeni gizlilik panosu, hangi veri uygulamalarının erişime sahip olduğunu ve her uygulamanın konum verileri gibi bilgilere erişmek için izinlerini nasıl kullandığını izlemeyi kolaylaştırıyor. Güvenlik merkezinde olduğu gibi, Google daha önce bu bilgilerin çoğunu Android’de kullanıma sundu, ancak genellikle ayarlar menüsüne birkaç katman gömdü, bu nedenle hepsini tek bir gösterge panosunda bulundurmak çoğu kullanıcının bulmasını kolaylaştıracaktır.

Google ayrıca, istenmeyen posta önleme ve kimlik avı koruma özelliklerini güçlendirdiğini ve Pixel 6’nın olası şüpheli telefon görüşmeleri, metinler, e-postalar ve bağlantılar algıladığında uyarı sağlayabileceğini söyledi.

Şirketin bu özellikleri yalnızca Pixel serisinden daha fazla cihaza getirmeyi planlayıp planlamadığı henüz belli değil. Şirket, etkinliği sırasında, gizlilik panosu ve güvenlik merkezinin Pixel’e “önce geleceğini” söyledi, bu nedenle özellikler gelecekte daha fazla Android cihazına gidebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Pixel 6 İçin Yeni Güvenlik Seçeneklerini Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör