Tesla, Model 3’ü Çin’de Üretmeye Devam Edecek

blank
Tesla, Model 3'ü Çin'de Üretmeye Devam Edecek

İçerik: Tesla, Model 3’ü Çin’de Üretmeye Devam Edecek

Tesla, Model 3’ü Çin’de Üretmeye Devam Edecek:

Tesla’nın kurucusu ve patronu Elon Musk’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, Tesla’nın Model 3 üretiminin Çin’de devam etmesi planlandığı duyuruldu. Tesla’nın hedeflerinden biri de önümüzdeki yıllarda Çin’de daha yüksek üretim hacimlerine ulaşmak. Bu niyet beyanları esasen Şanghay şehir yetkilileri ile bir giga-tesis inşaatının başlatılması kararının ardından geldi.

blank

Bu son nesil altyapı, Şanghay’ın tanınmış üretim bölgesi Lingang’da 865 bin metrekarelik bir alanda yer alıyor. Bu konut tesisi sayesinde Tesla, ilk çeyrekte rekor sayıda araç teslim etti. Bu, Tesla’nın küresel satışlarının yüzde 30’unun Çin’de yapıldığı anlamına geliyordu. Esasen Çin, Tesla’nın anavatanı ABD’den sonra dünyadaki ikinci pazarı anlamına geliyor.

blank

Model 3, Çin pazarında rekor satışlara ulaşmayı sağlayan modeldir. Çünkü bu model Model S ve X modellerine göre daha kompakt ve daha pahalıdır. Esasen Tesla, seri imalat aşamasına geçmek için Model 3’e de güveniyor. Bu kapsamda şirket, üretim tesisinin yılda yarım milyondan fazla elektrikli araç üretim kapasitesine ulaşacağını bildiriyor. Üstelik söz konusu marka burada durmaya da niyetli değil; Ayrıca daha iddialı projeleri hedefliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Model 3’ü Çin’de Üretmeye Devam Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör