Çin’in Yeni COVID-19 Test Yöntemi 10 Dakikada Sonuç Veriyor

blank
Çin'in Yeni COVID-19 Test Yöntemi 10 Dakikada Sonuç Veriyor

İçerik: Çin’in Yeni COVID-19 Test Yöntemi 10 Dakikada Sonuç Veriyor

Çin’in Yeni COVID-19 Test Yöntemi 10 Dakikada Sonuç Veriyor:

Çinli bilim adamları, küçük bir torbayı 30 saniye üfleyerek 10 dakika içinde sonuç alabilen bir koronavirüs test yöntemi geliştirdiler.

Uluslararası akademik dergi Respir Res’te kısa süre önce çevrimiçi olarak yayınlanan bir makaleye göre, Pekin Üniversitesi Çevre Enstitüsü’nden Profesör Yao Maosheng ve Beijing Chaoyang Bölge Hastalık Merkezi’nden Profesör Yao Maosheng ekibi ile işbirliği içinde yeni bir invaziv olmayan ekspiratuar korona virüsü tarama yöntemi geliştirildi. Kontrol ve Önleme. Yeni yöntem için de patent başvurusu yapıldı.

Bu işlemde test reaktiflerine gerek yoktur. Denekler, tek kullanımlık solunum torbalarını sadece 30 saniye boyunca soluyarak numune toplama işlemini tamamlayabilirler. Covid-19 hastalarının hızlı taraması nefes örneği alındıktan sonra 5-10 dakika içerisinde yapılabilmektedir.

Mevcut veri modeline göre, bu test sisteminin hassasiyeti yüzde 95’in üzerine çıkıyor. Nükleik asit testi ile karşılaştırıldığında, bu yöntemin sadece basit ve zaman kazandıran değil, aynı zamanda ekonomik olduğu düşünülmektedir.

blank

Halihazırda, invaziv olmayan son kullanma tarihine sahip yeni korona virüs tarama sisteminin yaygınlaştırılması için ilgili testler ve optimizasyonlar yapılmaktadır.

Uluslararası basında çıkan haberlere göre Singapur, Japonya ve Endonezya gibi ülkelerdeki bilimsel araştırmacılar 2020’den beri bu teknolojiyi geliştirdiler.

Profesör Yao Maosheng, Çinli araştırmacıların bu alanda sonuca ulaşan ilk ekip olduğuna dikkat çekti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin’in Yeni COVID-19 Test Yöntemi 10 Dakikada Sonuç Veriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacılarının ABD Gıda …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör