PayPal, 45 Milyar Dolara Pinterest’i Satın Alabilir

blank
PayPal, 45 Milyar Dolara Pinterest'i Satın Alabilir

İçerik: PayPal, 45 Milyar Dolara Pinterest’i Satın Alabilir

PayPal, 45 Milyar Dolara Pinterest’i Satın Alabilir:

PayPal’ın Pinterest’i satın almak için görüşmelerde son aşamada olduğu bildirdi. Reuters’e göre, çevrimiçi ödeme şirketi Çarşamba günü sosyal ağı satın almak için 45 milyar dolarlık bir teklifte bulundu. Potansiyel satış haberi ilk olarak Bloomberg tarafından günün erken saatlerinde bildirildi. Çıkış, PayPal’ın çoğunlukla hisse senedi yoluyla finanse etmeyi planladığını belirterek, anlaşmanın değerini yaklaşık 39 milyar dolar olarak belirledi.

İlk bakışta, PayPal’ın Pinterest’e olan ilgisi kafa karıştırıcı gibi görünebilir, ancak bu satın alma, şirketin büyüyen sosyal ticaret alanında bir yer edinmesine yardımcı olabilir. Bu, Pinterest’in 2015’ten beri aktif bir oyuncu olduğu bir alandır. Bir bakıma Pinterest aynı zamanda güvenli bir yatırım olarak gözüküyor. Pinterest, Facebook ve Twitter’a musallat olan yanlış bilgilendirme problemlerinin birçoğunu önlemeyi başardı ve kullanıcılarına güvenli bir ortam sağladı.

blank

Ayrıca PayPal’ın geçen bir buçuk yılın çoğunu geleneksel yatırım planlamalarının dışına çıkarak geçirdiğini belirtmekte fayda var. Örneğin, şimdi al-sonra öde alanındaki varlığını sağlamlaştırmak için yakın zamanda 2,7 milyar dolar harcadı ve kripto para ticaretine büyük ölçüde girdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: PayPal, 45 Milyar Dolara Pinterest’i Satın Alabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Siber Saldırılardan Korunmanın En Etkili 5 Yolu

Siber Saldırılardan Korunmanın En Etkili 5 Yolu: Siber güvenlik alanında yeterli önlemleri alamayan KOBİ’ler, siber …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör