Google’ın Pixel 6 İşlemcisi AI Fotoğraf Özelliklerini Getiriyor

blank
Google'ın Pixel 6 İşlemcisi AI Fotoğraf Özelliklerini Getiriyor

İçerik: Google’ın Pixel 6 İşlemcisi AI Fotoğraf Özelliklerini Getiriyor

Google’ın Pixel 6 İşlemcisi AI Fotoğraf Özelliklerini Getiriyor. Google, teknoloji devinin kendi tasarladığı ilk bilgisayar çipini içeren en yeni akıllı telefonunu tanıttı. Pixel 6, yapay zeka ve makine öğrenimi tarafından desteklenen yeni telefon özelliklerini etkinleştirdiğini söylediği Google’ın “Tensor” işlemcisini içeriyor.

Aynı zamanda, pazarın en üst seviyesinde rekabet etmek için tasarlanmış “Pro” modelli serideki ilk telefon. Google’ın cihaz başkanı Rick Osterloh, “Başladığımızda tüm hedef bu noktaya ulaşmaktı” dedi.

Osterloh, verdiği demeçte, “Gerçekten, hem teknolojide hem de ürün geliştirme yeteneklerinde birçok yetenek geliştirdikten sonra nihayet ulaşabildiğimiz orijinal vizyonumuz bu” dedi.

Google, Apple dışında hemen hemen her cep telefonu üreticisi tarafından kullanılan Android platformunun sahibi ve işletmecisidir. Ancak Android pazarının en üst noktasında, telefonları 1.000 Dolar ‘dan fazlaya mal olabilen Samsung gibi diğer akıllı telefon markaları hakim durumda. Google’ın Pixel serisi genellikle pazarın ortasında fiyatlandırıldı.

Ancak yeni Pixel 6, 599 Dolar, Pro modeli ise 899 Dolar’a mal olacak. rakip üst düzey cihazların fiyatına yaklaştırıyor. Bu, Google’ın o sırada “ekonomik bir gerileme” için tasarlandığını söylediği Pixel 5 ile temel model için aynı lansman fiyatı.

Osterloh, “Açıkçası, çok fazla teknoloji var ve bunlar elbette pahalı, ancak bunların amiral gemisi olmalarına rağmen kullanıcılara iyi bir değer sunmaya çalışıyoruz.” Dedi. Hem Pixel 6 hem de Pro, telefonun arka üst kısmında çarpıcı büyük bir yatay çubuğa sahip standart form faktörlü akıllı telefonlardır.

Bu çubuk, birçok modern modelde popüler olan bir kamera “çarpması” içinde bir kenara koymak yerine tüm kamera lenslerini ve sensörlerini içeriyor. Her iki versiyonda da 50 megapiksel (MP) ana kamera ve 12MP ultra geniş açı bulunuyor. Pro modelinde, 4x optik yakınlaştırma sağlayan ek bir 48MP kamera bulunuyor. Pro model ayrıca daha fazla belleğe, daha yüksek çözünürlüklü ekrana ve 120 hz’ye kadar daha hızlı ekran yenileme hızına sahip – veya saniyede 120 ekran yenilemesi, animasyonların ve hızlı hareketlerin daha yumuşak görünmesini sağlayabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google’ın Pixel 6 İşlemcisi AI Fotoğraf Özelliklerini Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör