İnstagram, İçerik Oluşturucuları İçin Yeni Araçlar Test Ediyor

blank
İnstagram, İçerik Oluşturucuları İçin Yeni Araçlar Test Ediyor

İçerik: İnstagram, İçerik Oluşturucuları İçin Yeni Araçlar Test Ediyor

İnstagram, İçerik Oluşturucuları İçin Yeni Araçlar Test Ediyor. Instagram, içerik oluşturucuların hizmeti aracılığıyla para kazanmasını kolaylaştırmak için yeni araçları test ediyor. Uygulama şimdi, ilk olarak Haziran ayındaki İçerik Oluşturucu Haftası etkinliğinde tanıttığı bir özellik olan bağlı kuruluş mağazalarını ve özel bir “ortaklıklar” gelen kutusunu test ediyor.

Bağlı mağazalar, Facebook’un halihazırda yaygın olarak bulunan mevcut alışveriş özelliklerinin bir uzantısı. İçerik oluşturucular, takipçileri bu mağazalardan ürün satın aldığında komisyon ücreti alacak (ancak bu düzenlemelerin kesin koşulları ayrıntılı olarak açıklanmadı). Şirket, şu an için alışveriş özelliğinin yalnızca bu ortaklık programının parçası olan içerik oluşturucular tarafından kullanılabileceğini söylüyor.

Instagram, markaların sponsorluklar için içerik oluşturucularla bağlantı kurmasını kolaylaştıracağını söylediği yeni gelen kutusu özelliklerini de test ediyor. Instagram DM’leri, yalnızca markalardan gelen mesajlar için özel bir “ortaklıklar” bölümü alacak. Şirket, bunun bu mesajlara “öncelikli yerleştirme” vereceğini ve gelen mesajların genellikle kaybolduğu “istekler” bölümünü atlamalarına izin vereceğini söylüyor.

Instagram, potansiyel ortaklardan gelen mesajlar için yeni bir gelen kutusunu test ediyor. Instagram
ayrıca, markaları sponsorluk arayan içerik oluşturucularla eşleştirmek için araçlar üzerinde çalışıyor. Araçlar sayesinde içerik oluşturucular, çalışmak istedikleri markaları doğrudan uygulamadan belirleyebilirler. Markalar, yaş, cinsiyet ve takipçi sayısı gibi faktörlere göre ihtiyaçlarına uyan içerik oluşturuculara göz atabilir.

Araçlar henüz erken bir aşamada ve yalnızca bir avuç şirket ve içerik oluşturucu katılıyor. Ancak şirket daha önce bu tür özelliklerin önemli ölçüde genişleyebileceğinin sinyallerini vermişti. Mark Zuckerberg, bu yılın başlarında Instagram’ın daha büyük bir “orta sınıf yaratıcısı” sağlamaya yardımcı olmak için bir “markalı içerik pazarı” planladığını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İnstagram, İçerik Oluşturucuları İçin Yeni Araçlar Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör