Toyota’nın Yeni Crossover’ı Aygo X Tanıtıldı

blank
Toyota'nın Yeni Crossover'ı Aygo X Tanıtıldı

İçerik: Toyota’nın Yeni Crossover’ı Aygo X Tanıtıldı

Toyota’nın Yeni Crossover’ı Aygo X Tanıtıldı:

Toyota, şehirler için tasarlanan yepyeni A segmenti crossover modeline Aygo X adını verdi. Segmentinde benzersiz bir model olacak Aygo X, genişleyen SUV ürün yelpazesini X harfi ile ifade ediyor. 2014 yılında tanıtılan ikinci nesil Aygo ile modelin imzası haline gelen “X” harfi bu modelde de devam ediyor. Toyota’nın TNGA GA-B platformu üzerine inşa edilen Aygo X, ilk kez Kasım ayında gösterilecek.

blank

Aygo modeli, genç ve eğlenceli karakteriyle 2005 yılından bu yana Toyota’nın en ulaşılabilir modeli olarak müşterilerin beğenisini kazanmaya devam ediyor. Toyota Avrupa’nın Ar-Ge merkezinde geliştirilen araç, Avrupa’da tasarlanıp üretilen bir model olarak öne çıkıyor. Yeni Yaris ve Yaris Cross’ta kullanılan ve oldukça beğenilen GA-B platformuna sahip olacak Aygo X, Avrupalı ​​müşterilerin tüm beklentilerini karşılayacak şekilde tasarlandı.

Aygo X’in üretimi Toyota’nın Çekya’daki Kolin fabrikasında gerçekleştirilecek. Toyota’nın Avrupa’daki büyümesine önemli katkı sağlayacak bir model olacak Aygo X, segmentine de yeni bir boyut kazandıracak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota’nın Yeni Crossover’ı Aygo X Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör