33 Megapiksel Sensörlü Sony Alpha 7 IV Tanıtıldı

blank
33 Megapiksel Sensörlü Sony Alpha 7 IV Tanıtıldı

İçerik: 33 Megapiksel Sensörlü Sony Alpha 7 IV Tanıtıldı

33 Megapiksel Sensörlü Sony Alpha 7 IV Tanıtıldı:

Sony Alpha 7 IV değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi tanıtıldı. Yeni 33 megapiksel tam çerçeve arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü, ISO 50-204,800’e genişletilebilen geniş ISO hassasiyet aralığı, 15 kademeli geniş dinamik aralık, en yeni BIONZ XR görüntü işleme motoru ve iki yeni flaşla birlikte gelecek. Sony Alpha 7 IV, farklı yaratıcı sonuçlar için S-Cinetone, S-Log3 ve Creative Look dahil 10 ön ayara sahip. Sony kamera, 4K 60p filmlerle 2,5 kata kadar ağır çekim sunduğunu iddia ediyor. Daha yumuşak geçişler için 10 bit 4:2:2 All-I XAVC S-I’yi entegre edecek.

Sony Alpha IV, gelişmiş hıza sahip hibrit otomatik odaklama, AI tabanlı gerçek zamanlı Eye otomatik odaklama ve fotoğraflar ve videolar için gerçek zamanlı teyelleme ile birlikte gelecek. AF izleme ile 10 fps’ye kadar kesintisiz çekim sunar ve görüntü alanının yaklaşık yüzde 94’ünü kaplayan yüksek yoğunluklu odak düzlemli bir AF sisteminde 759 aşama algılamalı AF noktasıyla nesneleri takip etme özelliğine sahip olacak. Sony, kameranın artık insanlara ek olarak hem durağan görüntüler hem de filmler için kuşların ve hayvanların gözünü izleyebildiğini açıkladı. Alpha 7 IV’ün ayrıca insanlar için Alpha 7 III’e kıyasla yaklaşık yüzde 30 oranında geliştirilmiş yüz ve göz algılama doğruluğuna sahip olduğu belirtildi.

Ek olarak, fotoğraf makinesinde 5.5 adımlı telafi için optik 5 eksenli, gövde içi görüntü sabitleme ve Aktif Mod ile elde video çekimi var. Belirtildiği gibi, Sony Alpha 7 IV, 8 kata kadar işlem hızı için 33 megapiksel arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü ve BIONZ XR görüntü işlemcisi ile entegre edildi. Ayrıca, ISO 50 – 204,800’e genişletilebilen geniş ISO hassasiyet aralığına sahip ve 15 kademeli dinamik aralık ile beraber geleceği söyleniyor.

blank

Sony Alpha 7 IV’de esnek konumlandırma için değişken açılı bir LCD dokunmatik monitöre sahip. Alpha 7 III vizörün çözünürlüğünün 1,6 katı olan OLED dörtlü VGA vizör ile çalışıyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz 10’dan fazla ön ayar ve 8 parametre var. Ön ayarlar arasında S-Cinetone, S-Log3 ve Creative Look, Creative Look IN ve Creative Look BW bulunuyor. Fotoğraf makinesi, fotoğraf, film ve S&Q modlarına hızlı erişim için bir kadrana sahip. Arka kadran da özelleştirilebilir ve kamera, arayüzde yeni, moda özel menüler sunar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: 33 Megapiksel Sensörlü Sony Alpha 7 IV Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör