Instagram İçerik Oluşturanların Sponsor Bulmasını Kolaylaştıracak

blank
Instagram İçerik Oluşturanların Sponsor Bulmasını Kolaylaştıracak

İçerik: Instagram İçerik Oluşturanların Sponsor Bulmasını Kolaylaştıracak

Instagram İçerik Oluşturanların Sponsor Bulmasını Kolaylaştıracak:

Instagram, içerik oluşturucuların hizmeti aracılığıyla para kazanmasını kolaylaştırmak için yeni araçları test ediyor. Uygulama şimdi, ilk olarak Haziran ayındaki İçerik Oluşturucu Haftası etkinliğinde önizlediği bir özellik olan bağlı kuruluş mağazalarını ve özel bir “ortaklıklar” gelen kutusunu test etmeye başladı.

Bağlı mağazalar, Facebook’un halihazırda yaygın olarak bulunan mevcut alışveriş özelliklerinin bir uzantısı olarak görülüyor. Ancak uygulamanın en son sürümü, içerik oluşturucuların bağlı kuruluş düzenlemelerinin bir parçası olan ürünlere bağlantı vermelerine olanak tanıyor. İçerik oluşturucular, takipçileri bu mağazalardan ürün satın aldığında komisyon ücreti alacak (bu düzenlemelerin kesin koşulları ayrıntılı olarak açıklanmamıştır). Şirket, şu an için alışveriş özelliğinin yalnızca bu ortaklık programının parçası olan içerik oluşturucular tarafından kullanılabileceğini söylüyor.

Instagram, markaların sponsorluklar için içerik oluşturucularla bağlantı kurmasını kolaylaştıracağını söylediği yeni gelen kutusu özelliklerini de test ediyor. Instagram DM’leri, yalnızca markalardan gelen mesajlar için özel bir “ortaklıklar” bölümü alacak. Şirket, bunun bu mesajlara “öncelikli yerleşim” vereceğini ve gelen mesajların genellikle kaybolduğu “istekler” bölümünü atlamalarına izin vereceğini söylüyor.

blank

Uygulama ayrıca, markaları sponsorluk arayan içerik oluşturucularla eşleştirmek için araçlar üzerinde çalışıyor. Araçlar sayesinde içerik oluşturucular, çalışmak istedikleri markaları doğrudan uygulamadan belirleyebilirler. Markalar, yaş, cinsiyet ve takipçi sayısı gibi faktörlere göre ihtiyaçlarına uyan içerik oluşturuculara göz atabilir.

Araçlar henüz erken bir aşamada ve şimdilik yalnızca birkaç şirket ve içerik oluşturucu yeni özellikleri deniyor. Ancak şirket daha önce bu tür özelliklerin önemli ölçüde genişleyebileceğinin sinyallerini vermişti. Mark Zuckerberg, bu yılın başlarında Instagram’ın daha büyük bir “orta sınıf yaratıcısı” sağlamaya yardımcı olmak için bir “markalı içerik pazarı” planladığını söyleyerek gelecekti yeni özelliklerin habercisi olmuştu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram İçerik Oluşturanların Sponsor Bulmasını Kolaylaştıracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör