PayPal, Pinterest için 45 Milyar Dolarlık Teklifte Bulunacak

blank
PayPal, Pinterest için 45 Milyar Dolarlık Teklifte Bulunacak

İçerik: PayPal, Pinterest için 45 Milyar Dolarlık Teklifte Bulunacak

PayPal, Pinterest için 45 Milyar Dolarlık Teklifte Bulunacak:

PayPal’ın Pinterest’i 45 milyar dolara satın almayı teklif ettiği, e-e-ticarette daha fazla finansal teknoloji ve sosyal medya bağlantılarının habercisi olabilecek bir kombinasyon olduğunu tahmin ediliyor.

Bu, Microsoft’un 2016 yılında LinkedIn’i 26.2 milyar $ satın alımını aşarak, bir sosyal medya şirketinin en büyük satın alımı olacak.

Anlaşma görüşmeleri, internetten alışveriş yapanların, genellikle Instagram ve TikTok gibi platformlardaki “etkileyicileri” takip ederek sosyal medyada gördükleri ürünleri giderek daha fazla satın almalarıyla gerçekleşti. Pinterest’i satın almak, PayPal’ın bu e-ticaret büyümesinden daha fazlasını yakalamasına ve reklam geliri yoluyla gelirini çeşitlendirmesine olanak tanıyacak. Kaynaklardan biri, PayPal’ın Pinterest için hisse başına 70$ teklif ettiği söylendi. Kaynak, çevrimiçi ödeme sağlayıcısının, 8 Kasım’da üç aylık kazançlarını bildirdiği zamana kadar bir anlaşmayı başarılı bir şekilde müzakere etmeyi ve duyurmayı umuyor.

Kaynaklar, hiçbir anlaşmanın kesin olmadığı ve şartların değişebileceği konusunda uyardı. Konu gizli olduğu için kimliğinin açıklanmamasını istediler.

blank

PayPal ve Pinterest, yorum taleplerine yanıt vermedi. Bloomberg News ilk olarak Çarşamba günü şirketlerin görüşmelerini bildirdi.PayPal hisseleri yüzde 4,9 düşerek 258.36 dolardan kapanırken, Pinterest hisseleri yüzde 12.8 artışla 62.68 dolara yükseldi.

Wedbush analistleri bir notta, “(Bu) kombinasyon, PayPal’ın tüccar ve tüketici platformlarının her iki tarafında devam eden para kazanma girişimleri için, özellikle de Pinterest’in sosyal ticaret platformu Honey’in AI ile PayPal’ın hedef uygulamasına entegre olursa, önemli bir olumlu olacaktır.” dedi.

PayPal, COVID-19 pandemisinin en büyük kazananları arasında, çünkü daha fazla insan hizmetlerini çevrimiçi alışveriş yapmak ve dışarı çıkmaktan kaçınmak için faturalarını ödemek için kullandı. Hisseleri son 12 ayda yaklaşık yüzde 36 arttı ve yaklaşık 320 milyar dolarlık bir piyasa değeri sağladı.

Pinterest, 2019’da halka açıldığında yaklaşık 13 milyar dolar değerindeydi. Ayrıca, kısıtlamaların insanları evde tutması nedeniyle el işi ve kendin yap proje fikirleri arayan kullanıcılarda büyük bir artış görüldü.

Kısıtlamalar hafifledikçe Pinterest, özellikle en büyük pazarı olan Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıcı büyümesinin yavaşlaması konusunda uyardı. Yeni kullanıcılara kaydolmak yerine, esas olarak mevcut kullanıcılarla daha derin etkileşim yoluyla gelir artışı beklediğini söyledi.

Refinitiv Eikon değerleme metriklerine göre piyasa, Pinterest paylaşımlarına Snap gibi bazı genç sosyal medya platformlarından daha ucuza, ancak Twitter gibi daha olgun şirketlerden daha yüksek değer verdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: PayPal, Pinterest için 45 Milyar Dolarlık Teklifte Bulunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör