İnsansız Deniz Araçları İçin Seri Üretim Süreci Başladı

blank
İnsansız Deniz Araçları İçin Seri Üretim Süreci Başladı

İçerik: İnsansız Deniz Araçları İçin Seri Üretim Süreci Başladı

İnsansız Deniz Araçları İçin Seri Üretim Süreci Başladı:

Kanal 7 TV’nin Başkent Kulisi programında Türk savunma sanayisinin geldiği noktayla ilgili gazeteci Mehmet Acet’in sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, İnsansız Deniz Araçları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İsmail Demir, ULAQ SİDA ve Albatros-S İDA’nın deniz testlerinin tamamlandığını ve yakında seri üretime geçileceğini duyurdu. Envantere eklenecek IDA’lar ile birçok işlem gerçekleştirilebilir. IDA’larda çeşitli sistemler kullanılabilir; EH sistemleri, çeşitli silah taretleri yerleştirilebilir. Ayrıca IDA’lar saldırı, iletişim rölesi ve elektronik harp gibi görevlerde kullanılabilir.

İsmail DEMİR’in Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Sürü İDA Projesi’nin ilk etabının tamamlandığı bildirildi. Demir, “Yerli-milli olarak çok az ülkenin üzerinde çalıştığı bir yeteneği geliştiriyoruz. İnsansız deniz araçlarına sürü yeteneği, otonomi ve çeşitli görevlerin yerine getirilmesini sağlamayı hedeflediğimiz Sürü IDA Projemizin ilk etabını tamamladık. Devamı gelecek…”

blank

ULAQ serisi Silahlı İnsansız Deniz Aracı (SİDA), Denizkurdu-2021 Tatbikatında ilk ablukasını gerçekleştirerek hedefini başarıyla vurdu. ARES Tersanesi Genel Müdürü Utku Alanç, atış testlerinin tamamlanmasıyla artık Dünyanın En İyi İnsansız Deniz Araçlarını geliştirmeyi ve bu alanda Türk Mühendisleri olarak dünyaya öncülük etmeyi hedeflediklerini vurguladı. Öncü ve müttefik bir ülke olmayı hedeflediklerini söyledi. Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Alparslan, Türkiye olarak dünya askeri konjonktüründe yeniden yazılan doktrinlere öncülük ettiğimizi belirterek, dünyanın en kapsamlı donanma gemisi Sea Wolf 1’de atış testlerinin gerçekleştirilmesinin gururunu yaşadıklarını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İnsansız Deniz Araçları İçin Seri Üretim Süreci Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör