Netflix, 142 Milyon Kişinin Squid Game’i İzlediğini Söyledi

blank
Netflix, 142 Milyon Kişinin Squid Game'i İzlediğini Söyledi

İçerik: Netflix, 142 Milyon Kişinin Squid Game’i İzlediğini Söyledi

Netflix, 142 Milyon Kişinin Squid Game’i İzlediğini Söyledi:

Bloomberg’e göre yeni veriler, Netflix’in üçüncü çeyrek sonuçlarının doğrultusunda, Squid Game’in ne kadar başarılı olduğuna dair bize başka bir fikir veriyor. Dünya çapında yaklaşık 142 milyon hane, on milyonlarca dolar değerinde bir nakit ödül için ölümcül bir oyun oynayan borca ​​batmış bireyler hakkında Korece yayınlanan diziyi izledi. Yayın, bunun Netflix tarihinde en çok izlenen dizi olduğunu söyledi.

Netflix, Squid Game’in “kültürel zamanın ruhunu” yakaladığını ve akış devinin ABD dahil 94 ülkedeki sıralamasında 1 numara olduğunu açıkladı. Squid Game ile ilgili her şeye büyük talep olduğu için Netflix, gösteriye dayalı tüketici ürünlerinin artık perakende satış yolunda olduğunu da duyurdu.

blank

Birkaç gün önce Bloomberg, şirketin “etki değeri” ve “verimlilik” puanlarını ayrıntılandıran belgeler elde etti. Netflix, bir oyunu başarılı yapan ya da olmayan ölçütler konusunda oldukça ketum davranıyor ve belgeler dizilerin ve filmlerin başarısını nasıl ölçtüğünü gösteriyordu. Squid Game, 891,1 milyon dolarlık etki değeri üreten, göze çarpan bir oyundu; bu, yaklaşık 41,7 katı olan 21,4 milyon dolarlık bütçesi.

Kısmen Squid Game’in muazzam izleyiciliği sayesinde Netflix, yılın en iyi abone artışını kaydettiğini söyledi. Baş Finans Sorumlusu Spencer Neumann görüşmede, “Çeyrek devam ederken, büyümemizde bir hızlanma gördük.” Dedi. Üçüncü çeyrekte, çoğunlukla Asya ve Avrupa’dan olmak üzere 4.38 milyon aboneyi ağırladı ve 2021’in son çeyreğinde 8,5 milyon daha fazla müşteriye ulaşmayı bekliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix, 142 Milyon Kişinin Squid Game’i İzlediğini Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Netflix ve Mattel ‘Masters of the Universe’ Filmi Çekiyor

Netflix ve Mattel ‘Masters of the Universe’ Filmi Çekiyor. Netflix’in Masters of the Universe ile …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör