SpaceX’in SN20 Starship Prototipiİ Testleri Tamamladı

blank
SpaceX'in SN20 Starship Prototipiİ Testleri Tamamladı

İçerik: SpaceX’in SN20 Starship Prototipiİ Testleri Tamamladı

SpaceX’in SN20 Starship Prototipiİ Testleri Tamamladı:

SpaceX, Starship’i yörüngeye gönderme yolunda büyük bir adım attı. Perşembe gecesi, özel uzay şirketi, uzay aracının fırlatılması için hazırlıklarının bir parçası olarak SN20 Starship prototipinin ilk statik yangın testini gerçekleştirdi. Space’e göre, SN20 şu anda iki Raptor motoruyla donatıldı: Standart bir “deniz seviyesi” Raptor ve uzayda çalışmak üzere tasarlanmış bir vakum versiyonu. Perşembe günü Doğu saatiyle 20:16’da şirket ikincisini kovdu. SpaceX daha sonra Twitter’da bunun bir Starship’e entegre edilmiş bir Raptor vakum motorunun ilk ateşlemesi olduğunu açıkladı.

Bundan yaklaşık bir saat sonra, SN20, her iki Raptor motorunu da içermiş olabilecek ikinci bir statik yangın testinde bir kez daha aydınlandı. SN20 sonunda altı Raptor’a (üç standart ve üç vakum) sahip olacak ve yörüngesel fırlatma girişiminde bulunan ilk prototip olacak. Bir Starship fırlatma sistemi, Starship uzay aracının kendisinden ve Super Heavy adlı devasa bir birinci aşama güçlendiriciden oluşur. Her ikisi de yeniden kullanılabilir olacak ve alçak ve daha yüksek Dünya yörüngelerine yapılacak geziler için büyük yükler taşıyacak şekilde tasarlanmıştır. Sonunda Ay’a ve Mars’a daha uzun yolculuklar için de kullanılabilir.

blank

SpaceX’in SN20 test uçuşu için henüz bir tarihi yok, ancak plan, aracı şirketin Boca Chica sitesinden Booster 4 olarak bilinen Süper Ağır ile başlatmak. SN20 yörüngeye doğru yolculuğuna devam ederken, güçlendirici Meksika Körfezi’ne sıçrayacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX’in SN20 Starship Prototipiİ Testleri Tamamladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör