Toyota, ABD’de Pil Üretimine 3.4 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak

blank
Toyota, ABD'de Pil Üretimine 3.4 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak

İçerik: Toyota, ABD’de Pil Üretimine 3.4 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak

Toyota, ABD’de Pil Üretimine 3.4 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak:

Toyota, 2030 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri’nde otomotiv akülerine yaklaşık 3.4 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu.

Bu yatırım ile akülü elektrikli araçlar da dahil olmak üzere otomotiv akülerinin geliştirilmesi ve yerlileştirilmesi hedefleniyor. Yeni yatırım, Toyota’nın geçen ay açıkladığı 13,5 milyar dolarlık küresel akü geliştirme ve üretim planının bir parçası olarak yapılacak.

Toyota Motor, Kuzey Amerika akü üretiminin yerelleştirilmesini desteklemek için yeni bir şirket kuracağını ve Toyota Tsusho ile ABD’de bir otomotiv akü tesisi kuracağını duyurdu. Fabrikanın 2025 yılında üretime başlaması planlanıyor. Pil fabrikası ile Amerika’da 1.750 yeni iş kolu yaratılacak.

Toyota’nın çevre için uzun vadeli sürdürülebilirlik hedefleri ile birlikte elektrifikasyona yaptığı yatırım, tüketicilerin daha uygun fiyatlı elektrikli araçlar satın almalarını sağlayacak. Aynı zamanda üretimin yerelleştirilerek karbon salınımının daha da azaltılması hedefleniyor.

Yeni şirketin faaliyetlerinin bir kısmı, Toyota’nın yerel tedarik zincirini daha da genişletmesine yardımcı olmayı ve lityum iyon otomotiv pilleri konusundaki üretim bilgisini içerecek. Bu girişim öncelikle hibrit araçlar için pil üretmeye odaklanacak. Ayrıca Toyota’nın karbon nötr ve sürdürülebilir olma çabalarına da yardımcı olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, ABD’de Pil Üretimine 3.4 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör