Windows 11’e AMD ve Microsoft Sorun Düzeltmeleri Geliyor

blank
Windows 11'e AMD ve Microsoft Sorun Düzeltmeleri Geliyor

İçerik: Windows 11’e AMD ve Microsoft Sorun Düzeltmeleri Geliyor

Windows 11’e AMD ve Microsoft Sorun Düzeltmeleri Geliyor:

Microsoft’un bu ayın başlarında Windows 11’i piyasaya sürmesinden kısa bir süre sonra AMD, işletim sisteminin Ryzen işlemcili sistemlerdeki uygulamaları yavaşlatabileceği konusunda uyardı. Yonga üreticisi, hataları düzeltme sözü verdi ve şimdi AMD ve Microsoft, tam da bunu yapması gereken yamalar yayınladı.

AMD, en yeni yonga seti sürücüsünün (sürüm 3.10.08.506), bazı durumlarda “tercihen bir işlemcinin en hızlı çekirdeğinde iş parçacığı planlamayan” UEFI CPPC2 sorunuyla ilgilenmesi gerektiğini söyledi. Bu, CPU iş parçacığı performansına duyarlı uygulamaları yavaşlatabilir. AMD, sorunun sekizden fazla çekirdeğe ve 65W veya daha yüksek Termal Tasarım Gücüne (TDP) sahip daha güçlü işlemcilerde daha belirgin olduğunu belirtti.

blank

Bu arada Microsoft, L3 önbellek gecikmesini artıran bir hatayla mücadele eden bir yazılım güncellemesi yayınlıyor. Sorun, hızlı bellek erişimine ihtiyaç duyan uygulamaları etkiledi ve bu da CPU’ların yüzde 15’e kadar yavaşlamasına neden oldu. Yama, Windows 11 güncellemesi KB5006746, bugünden itibaren kullanıma sunulacak, ancak bu yazı yazılırken, yükleme talimatlarını içeren bir sayfa henüz yayında değil. Windows Update aracılığıyla da yükleyebilmelisiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Windows 11’e AMD ve Microsoft Sorun Düzeltmeleri Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör