Amazon’un Clubhouse Versiyonu, DJ’lik Yapmanıza İzin Verecek

blank
Amazon'un Clubhouse Versiyonu, DJ'lik Yapmanıza İzin Verecek

İçerik: Amazon’un Clubhouse Versiyonu, DJ’lik Yapmanıza İzin Verecek

Amazon’un Clubhouse Versiyonu, DJ’lik Yapmanıza İzin Verecek:

Amazon’un, müzik de dahil olmak üzere herkesin kendi radyo şovunun DJ’i olmasına izin verecek gibi görünen bir canlı ses uygulaması üzerinde çalıştığı söyleniyor. Uygulamanın şu anda bilindiği gibi Project Mic’in, lansman zaman çizelgesi net olmasa da, ilk başta ABD pazarına odaklanacağı bildiriliyor.

The Verge’e göre, içerik oluşturucular geniş Amazon Müzik kitaplığından şarkılar çalabilecekler. Müziğin yanı sıra, programlama, pop kültürü, spor ve komediyi de içerecek gibi görünüyor. Amazon’un şovlara ev sahipliği yapmak için ünlüleri ve etkileyicileri getirmeye çalıştığı söyleniyor. Gösterileri ada, konuya veya müziğe göre arayabileceksiniz ve görünüşe göre Amazon, trend olan konular ve belirli içerik oluşturucular da dahil olmak üzere canlı içeriği öne çıkaracak.

Sunum, uygulamaya ek olarak, içerik oluşturucuların Amazon Müzik, Twitch, Audible ve Alexa özellikli cihazlarda gösteriler yayınlayabileceklerini gösterdi. İkincisi ile, dinleyicilerin arabalarından bile şovlarla etkileşime girebilecekleri bildiriliyor.

Rapor, dinleyicilerin Amazon Music abonesi olması gerekip gerekmediğinden bahsetmiyor, ancak şovların sunulacağı platformların genişliği göz önüne alındığında, bu pek olası görünmüyor. Engadget, daha fazla ayrıntı için Amazon ile iletişime geçti.

blank

Amazon’un böyle bir uygulama üzerinde çalıştığını ilk kez duymuyoruz. Axios, bu yaz varlığını bildirdi, ancak bu son rapor, Project Mic’in neleri gerektirdiği hakkında daha fazla ayrıntı sağlıyor.

Twitter, Facebook, Spotify ve Discord, Clubhouse’un popülaritesinin patlamasından sonra geçen yıl canlı ses alanına katıldı. Bu uygulamalar, şarkılardan ziyade canlı sohbetlere odaklanma eğiliminde olacak.

Spotify’ın sohbet ve kişiselleştirilmiş müziği harmanlayan The Get Up adlı bir sabah programı var ve Amazon’un aklındaki şeye benzer bir özellik sunma olasılığı en yüksek olan yarışmacı gibi görünüyor. Başka yerlerde, Clubhouse kısa süre önce müzisyenlere daha iyi canlı yayınlanan konserler için yüksek kaliteli bir ses seçeneği sunmaya başladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon’un Clubhouse Versiyonu, DJ’lik Yapmanıza İzin Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör