Blue Origin, Ticari Bir Uzay İstasyonu İçin Planlarını Açıkladı

blank
Blue Origin, Ticari Bir Uzay İstasyonu İçin Planlarını Açıkladı

İçerik: Blue Origin, Ticari Bir Uzay İstasyonu İçin Planlarını Açıkladı

Blue Origin, Ticari Bir Uzay İstasyonu İçin Planlarını Açıkladı:

Blue Origin, uzay turizminden daha iddialı planlara sahip. Bugün Jeff Bezos’un sahibi olduğu uzay uçuşu şirketi, kendi uzay istasyonunu da yaratmaya çalıştığını duyurdu. Orbital Reef olarak adlandırılan, endüstriyel ve ticari bir merkez olmayı vaat ediyor ve bu on yılın ikinci yarısında faaliyete geçmesi bekleniyor.

Sierra Nevada şirketinin bir yan kuruluşu olan Sierra Space ile ortaklaşa geliştirilecek, sahiplenilecek ve işletilecektir. Sierra Space, belki de 2022’de faaliyete geçecek ve Uluslararası Uzay İstasyonuna kargo taşıyacak bir uzay aracı olan Dream Chaser ile daha iyi tanınıyor. Orbital Reef ayrıca Boeing, Redwire Space, Genesis Engineering Solutions ve Arizona Eyalet Üniversitesi tarafından da destekleniyor. Şirket, hem kargo hem de yolcuları Orbital Reef’e taşımak için Boeing’in Starliner ve Sierra Space’in yukarıda bahsedilen Dream Chaser’ını kullanmayı umuyor.

Orbital Reef’i aslında bir “iş parkı” olarak düşünün, ancak uzayda. Bir basın açıklamasında Blue Origin, destinasyonun “araştırma, endüstriyel, uluslararası ve ticari müşterilere uzay taşımacılığı ve lojistik, uzay yerleşimi, ekipman konaklama ve gemi dahil operasyonlar dahil olmak üzere ihtiyaç duydukları maliyet açısından rekabetçi uçtan uca hizmetleri sunacağını söyledi. mürettebat.” “Yörüngede kendi adresini kurmak” isteyen herkes bunu yapabilir.

blank

Blue Origin, Orbital Reef’in neredeyse Uluslararası Uzay İstasyonu kadar olan 10 kişiye kadar yaşanabilir olacağını söyledi. “Dünya standartlarında hizmet ve olanaklar” ile “insan merkezli uzay mimarisi”ne sahip olacak. Uzay aracını ve modülleri ziyaret etmek için birden fazla bağlantı noktası olacaktır. Orbital Reef, görünüşe göre herhangi bir müşterinin veya ulusun onu kullanmasını sağlayacak açık bir sisteme sahip olacak. Blue Origin, bu tür tesisler için pazar büyüdükçe, Orbital Reef’in olanakları ve yardımcı programları eşleşecek şekilde ölçekleyeceğini vaat ediyor.

Şirket bir basın açıklamasında, “Tecrübeli uzay ajansları, yüksek teknoloji konsorsiyumları, uzay programları olmayan egemen ülkeler, medya ve seyahat şirketleri, finanse edilen girişimciler ve sponsorlu mucitler ve geleceğe yönelik yatırımcıların hepsinin Orbital Reef’te yeri var” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Blue Origin, Ticari Bir Uzay İstasyonu İçin Planlarını Açıkladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör