Qualcomm Snapdragon 695, Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor

blank
Qualcomm Snapdragon 695, Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor

İçerik: Qualcomm Snapdragon 695, Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor

Qualcomm Snapdragon 695, Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor:

5G telefonlar artık daha uygun fiyatlı olduğundan, Qualcomm bu düşük maliyetli cihazları daha cazip hale getirmek istiyor. Şirket, tümü bütçe 5G donanımı için gelişmiş performans vaat eden üç yeni çip üzerinde sistem tanıttı. Yeni işlemci sistemlerinin öne çıkan yıldızı şüphesiz Snapdragon 695 olacak. 690’ın bu 6nm tabanlı devamı, çok daha hızlı milimetre dalgası 5G hızını maksimum hale getirecek ve yüzde 30’a kadar daha hızlı grafikler ve yüzde 15 daha hızlı CPU görevleri sunacak. Bir sonraki orta sınıf telefonunuz, oyun oynamak ve devasa indirmeler için çok daha hızlı olabilir.

Bu arada Snapdragon 480 Plus ve 778G Plus, artan saat hızlarıyla CPU ve GPU performansında küçük kazançlar sağlayan 480 ve 778G’nin devam modelleri olacak. Bunları sırasıyla giriş seviyesi ve orta seviye telefonlar için ayarlamalar olarak düşünülecek.

Ayrıca, 695’in 6nm sürecini 5G’nin ek maliyetleri olmadan paylaşan Snapdragon 680 adlı yalnız bir LTE yongası da var. Diğer modeller 5G hizmetinin sınırlı veya çok pahalı olduğu pazarlara yönelik olacak.

blank

Dört parçanın tamamı 2021’in sonundan önce sevkıyat ürünlerine ulaşacak. Honor, Motorola, Nokia (yani, HMD Global), Oppo, Vivo ve Xiaomi, telefonlarında bir veya daha fazla yeni Snapdragon kullanmayı bekliyor.

İşin içinde bir pragmatizm var. 6nm parçalar (778G Plus dahil), Qualcomm’un 780G gibi sınırlı 5nm parça tedarikine rağmen akıllı telefon pazarının büyük bir kısmına hizmet vermeye devam etmesine yardımcı olacak. Gerçekten eski süreçlere dayanmak zorunda değil lYine de, çip üreticisinin ilk etapta çok fazla hızlanan çip piyasaya sürmesi dikkat çekici – şirket açıkça MediaTek gibi bütçe ve orta seviye üzerinde başarılı olan ağır topları savuşturmaya kararlı gözüküyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Qualcomm Snapdragon 695, Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör