Türk Oyun Sektörü 238 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

blank
Türk Oyun Sektörü 238 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

İçerik: Türk Oyun Sektörü 238 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Türk Oyun Sektörü 238 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı:

2021’in üçüncü çeyreğinde Türkiye’de startup’lara yapılan yatırım tutarı 109 milyon dolara ulaştı. Oyun sektörü, yılın ilk dokuz ayında toplam 42 yatırımla en fazla yatırım alan sektör oldu. Oyunlara yapılan toplam yatırım tutarı 238 milyon dolar oldu.

StartupCentrum tarafından hazırlanan 2021 Üçüncü Yarı Türkiye Girişim Ekosistemi Yatırım Raporuna göre, bu dönemde girişimlere 109 milyon dolar yatırım yapıldı. Bu yılın üçüncü çeyreğinde yapılan 80 yatırımla yılın ilk dokuz ayında toplam yatırım alan işletme sayısı 220’ye yükseldi. 2021 yılının üçüncü çeyreğinde yatırım sayısındaki artış oranı olarak açıklandı. Artış oranı ikinci çeyreğe göre %12,7 olarak açıklandı.

blank

Büyümesine hız kesmeden devam eden oyun sektörü, yılın ilk dokuz ayında toplam 42 yatırımla buluşarak son çeyrekte 10 yatırım daha aldı. Rapora göre 2021 yılının ilk dokuz ayında her hafta en az bir oyun girişimine yatırım yapıldı. Oyun sektöründen sonra en çok yatırım alan finans sektöründe ise 20 yatırım yapıldı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türk Oyun Sektörü 238 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör