Xbox Konsollarına Daha Kolay Twitch Kullanımı Gelecek

blank
Xbox Konsollarına Daha Kolay Twitch Kullanımı Gelecek

İçerik: Xbox Konsollarına Daha Kolay Twitch Kullanımı Gelecek

Xbox Konsollarına Daha Kolay Twitch Kullanımı Gelecek:

PS5’te Twitch’e akış yapmak nispeten daha kolay, ancak Xbox Series X veya S’de Twitch yayını yapmak pek kullanışlı değildi. Microsoft, en son güncellemesi Xbox Insider önizlemesinde ile “Konsol Canlı Akışı”nı sunarak Twitch erişimini daha kolay ve daha doğrudan hale getiriyor. Ayrıca Xbox One’a bir Xbox Cloud Gaming beta ekleyerek eski konsolların kullanıcılarına en yeni oyunlara erişmesini sağlayacak.

Yeni Twitch akış özelliğini kullanmak için “Yakala ve Paylaş” sekmesine gitmeniz ve “Canlı akış”ı seçmeniz yeterli olacak. Bir mobil cihaz veya konsol ayarları kullanarak Twitch hesabınızı bağlayıp, ardından oyun akışını başlatmak için “Şimdi canlı yayına geç” düğmesine basın. Microsoft, bu özellik yalnızca oyun akışını sağlar, böylece kullanıcı eve veya başka bir uygulamaya giderse izleyiciler bir duraklatma ekranı görür.

blank

Hâlâ bir Xbox One’daysanız ve Xbox Series X/S oyunlarını veya daha yoğun donanım gerektiren oyunları oynamak istiyorsanız, Xbox Bulut Oyun beta sürümü Insider’lar tarafından da kullanılabilir. Xbox One’da Microsoft Flight Simulator veya The Medium gibi özel bir Xbox Series X/S oynamak ister misiniz? Bugün saat 17:00 EST’de başlayacak olan Alpha Skip-Ahead ringindeyseniz bu artık mümkün. Bu özelliklerin her ikisi de sonunda herkese gelecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xbox Konsollarına Daha Kolay Twitch Kullanımı Gelecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör