Alienware’in Aurora Oyun Masaüstü Bilgisayarı Piyasaya Sürüldü

blank
Alienware'in Aurora Oyun Masaüstü Bilgisayarı Piyasaya Sürüldü

İçerik: Alienware’in Aurora Oyun Masaüstü Bilgisayarı Piyasaya Sürüldü

Alienware’in Aurora Oyun Masaüstü Bilgisayarı Piyasaya Sürüldü:

Alienware, yeniden tasarlanan Aurora oyun masaüstünü piyasaya sürdü. Dell markası, beklenen kasa yeniden tasarımı ve R13 için bir işlemci yükseltmesi ile hem Intel destekli Aurora R13 (yukarıda) hem de AMD tabanlı Aurora Ryzen Edition R14’ü kullanıcılarına sundu. Intel makinesi artık 10 çekirdekli 3.7GHz Core i5’ten kilitsiz 16 çekirdekli 3.2GHz Core i9K ve i9KF’ye kadar değişen 12. nesil Core (aka Alder Lake) işlemcileri kullanıyor. AMD modelleri, 16 çekirdekli 5950X dahil olmak üzere Ryzen 5000 serisi yongaları kullanmaya devam ediyor.

blank

Yeni oyuncu bilgisayarı, beklendiği gibi, Legend 2.0 kasasını kullanmaya devam ediyor. Yüzde 50 daha fazla iç hacim, aletsiz giriş, daha özelleştirilebilir aydınlatma ve daha yaygın olarak bulunan şeffaf bir yan panel yeni bilgisayar kasasında mevcut olacak. Bu yeni donanım, Aurora’nın öncekinden daha serin ve daha sessiz çalışmasına yardımcı olurken, daha kolay yükseltmelere izin verecek. Kendi teçhizatınızı oluşturmaya kararlıysanız muhtemelen sizi etkilemeyecek, ancak önceden oluşturulmuş bir sistem satın almaktan memnunsanız, yeni donanımlar hayatınızı kolaylaştırabilir.

R13 ve Ryzen R14 modelleri, AMD makinesi için 1.250 dolardan ve Intel donanımlı muadili için 1.480 dolardan başlayan fiyatlarla bugün mevcut. Ancak bilgisayarın Türkiye fiyatları henüz belli olmadı. Yükseltme seçenekleri devam edecek ve 128 GB’a kadar RAM, GeForce RTX 3090 veya RX 6900 XT grafik kartı ve 4 TB toplam depolama (2 TB SSD ve 2 TB HDD) içerecek.

blank

Ve daha sakin bir kasayı tercih eden bir içerik oluşturucuysanız endişelenmeyin – Dell sizi de düşünüyor. Şirket, öncekinin ‘güvenli’ tasarımını koruyan, ancak aletsiz kasada hava akışını ve özelleştirmeyi geliştiren çok daha büyük (27L’ye karşı 19L) yeni bir XPS Masaüstü modelini de tanıttı. Diğer bilgisayara göre yalnızca’ 12. nesil Intel Core i5, i7 ve i9 işlemcilerle yetinmeniz gerekecek, ancak aynı bellek, grafik ve depolama seçeneklerine sahip olacaksınız. Fan gürültüsü veya kısma sorunu varsa sıvı soğutmayı da kullanabilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Alienware’in Aurora Oyun Masaüstü Bilgisayarı Piyasaya Sürüldü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör