Derman 8×8 Konteyner Taşıyıcı Araç Tedarik Sözleşmesi İmzalandı

blank
Derman 8×8 Konteyner Taşıyıcı Araç Tedarik Sözleşmesi İmzalandı

İçerik: Derman 8×8 Konteyner Taşıyıcı Araç Tedarik Sözleşmesi İmzalandı

Derman 8×8 Konteyner Taşıyıcı Araç Tedarik Sözleşmesi İmzalandı:

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in Koluman’ı ziyareti sırasında, 8×8 Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Araç Projesi kapsamında Derman 8×8 Zırhlı Lojistik Destek Araçları temini için sözleşme imzaladı. Sözleşmeye göre Kara Kuvvetleri Komutanlığının 8×65 zırhlı muharebe destek aracı ihtiyacı kapsamında önemli bir lojistik destek olacak 8 Konteyner Taşıyıcı Araç, yerli ve milli kaynaklarla üretilecek. Sözleşme kapsamındaki araçların ne kadara mal olacağı açıklanmadı.

Koluman Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık, DERMAN 4×8 Zırhlı Lojistik Destek Aracı’nın ilk teslimatlarının 8’de 2021. İstanbul Ekonomi Zirvesi’nde başlayacağını belirtti. Konuyla ilgili olarak, “Sözleşme görüşmeleri devam ediyor. 2021 itibariyle ilk teslimatlarımıza başlayacağız.” dedi.

blank

Derman, Mersin’in Tarsus ilçesinde Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. tarafından üretilen zırhlı 8 çeker askeri lojistik aracıdır. Koluman Otomotiv Endüstri AŞ, Derman’ın Ar-Ge çalışmalarına 2015 yılında başlamıştır.

Derman 8×8, filo genelinde benzerliği üst düzeyde, çok amaçlı kullanıma uygun, lojistik destek ve taktik harekata uygun yükseltilebilir modüler balistik koruma seviyelerine sahip bir araç ailesi olarak geliştirildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Derman 8×8 Konteyner Taşıyıcı Araç Tedarik Sözleşmesi İmzalandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör