Facebook İsmini Meta Olarak Değiştiriyor

blank
Facebook İsmini Meta Olarak Değiştiriyor

İçerik: Facebook İsmini Meta Olarak Değiştiriyor

Facebook İsmini Meta Olarak Değiştiriyor:

Sosyal ağ olan Facebook, artık Meta olarak bilinecek şirket olan Facebook’un geleceğini belirlemeyecek. Facebook Inc., dünya çapında giderek daha kötü bir üne sahip olan kuşatılmış sosyal ağını, geleceğini bir “metaverse” vaadine bağlayan şirketten ayırmak için adını değiştiriyor.

Zuckerberg, şirketin Connect etkinliği için sanal bir açılış konuşması sırasında yeni adı duyurdu. Yeni düzenlemesine göre, Facebook ve “uygulama ailesi”, Zuckerberg’imi yönetmeye devam edecek olan daha büyük Meta şirketinin bir bölümü olacak.

Yeniden yapılanma, Google’ın kendisini DeepMind ve Nest gibi “diğer bahisleri” ile birlikte şu anda Google’ı işleten holding şirketi Alphabet’te yeniden yapılandırmasıyla bazı benzerlikler taşıyor. Facebook daha önce, finansal performansını bildirirken AR ve VR grubu olan Facebook Reality Labs’ı şirketin geri kalanından ayırmayı planladığını söylemişti. Yeni bir açıklamada “kurumsal yapısının” değişmeyeceğini de sözlerine ekledi. Şirket ayrıca Aralık ayından itibaren hisse senedini FB’den MVRS’ye değiştiriyor.

blank

Şirket, adını sosyal ağdan metaverse şirketine dönüşme konusundaki gelecekteki isteklerini daha fazla yansıtacak şekilde konumlandırıyor. Zuckerberg, ana platformu ve kullanıcıları için “metaverse şirketi” olmanın tam olarak ne anlama geldiğini tanımlamaya devam ediyor, ancak artırılmış ve sanal gerçeklik vizyonun merkezinde yer alıyor. Şirket, insanların VR’de toplantı yapmasına olanak tanıyan Horizon Workrooms adlı bir projenin erken bir versiyonunu zaten gösterdi. Şirket ayrıca yeni “Horizon Home” ve “Horizon Venues” deneyimlerinin ön izlemesini yaptı. (Gelen CTO Andrew Bosworth’un bir gönderisine göre, şirketin tüm sosyal VR ürünleri daha büyük “Meta Horizon” markasının altına girecek.) Ve bu ayın başlarında şirket, Avrupa’da 10.000 yeni işçi çalıştırmayı planladığını duyurdu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook İsmini Meta Olarak Değiştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör