Facebook, VR’a 150 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

blank
Facebook, VR'a 150 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

İçerik: Facebook, VR’a 150 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Facebook, VR’a 150 Milyon Dolar Yatırım Yapacak:

Sanal gerçeklik güçlü bir öğretim aracı olabilir, ancak yalnızca ortam için mevcut olan içerik kadar iyidir. Facebook, odağını meta veriye kaydırma çabalarının bir parçası olarak VR öğrenimi için içeriğin kullanılabilirliğini artırmak istiyor ve bu hedefe ulaşmak için 150 milyon ABD Doları tutarında bir fon yarattı. Sosyal ağ, Connect 2021 etkinliğinde önümüzdeki üç yıl içinde VR öğrenme hedeflerine ulaşmak için bu kadar harcama yaptığını duyurdu.

blank

Facebook, meta veri tabanında öğrenim için sağlam bir ekosistem oluşturmayı umduğundan, yalnızca sürükleyici eğitim deneyimleri oluşturmaktan fazlasını yapmayı planlıyor. Paranın bir kısmı artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik yaratıcılarının eğitimine gidecek, böylece kendi deneyimlerini yaratabilecekler. Facebook, insanlara eğitici VR içeriği oluşturmak için gerekli becerileri öğretmek için Unity ile birlikte çalışıyor – esas olarak, kar amacı gütmeyen kuruluşlara ve eğitim kurumlarına öğretmek için Unity’nin “Eğitimciler için VR ile Oluştur” aracını Quest 2 cihazlarıyla kullanıyor. Buna ek olarak, tarihsel olarak Siyah kolejler ve üniversiteler de dahil olmak üzere çeşitli eğitim kurumlarının yanı sıra, onlar için sürükleyici deneyimler yaratmak için kar amacı gütmeyen kuruluşlarla birlikte çalışıyor.

Son olarak Facebook, insanların eğitici VR materyallerine erişimini artırmaya yönelik adımlar attığını söylüyor. Sonuçta, hiç kimse onları yeni şeyler öğrenmek için kullanmazsa, tüm bu çalışmalar boşa gidecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, VR’a 150 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör