Google Fi Uçtan Uca Şifreli Arama Özelliği Sunacak

blank
Google Fi Uçtan Uca Şifreli Arama Özelliği Sunacak

İçerik: Google Fi Uçtan Uca Şifreli Arama Özelliği Sunacak

Google Fi Uçtan Uca Şifreli Arama Özelliği Sunacak:

Google Fi abonesiyseniz, bir sonraki aramanızda aramanız uçtan uca şifrelemeyle korunabilir. MVNO, önümüzdeki haftalarda Android telefonlara gizlilik odaklı özellik desteği sunmaya başlayacak. Cihazınızda kullanılabilir olduğunda, başka bir Fi abonesini aradığınızda otomatik olarak devreye girecek.

Google’ın telefon uygulamasına eklediği özel sesli ve görsel ipuçları sayesinde şifreli bir arama yapmak üzere olduğunuzu bileceksiniz. Kişinize bağlanmak üzereyken ekranınızda bir kilit simgesi görünecek ve arama sırasında ekranda kalacaktır. Uyumlu bir cihazı olan birini ararken de farklı bir zil sesi duyacaksınız.

Henüz net değilse, şifreli aramadan ne kadar değer elde edeceğiniz, arkadaşlarınızın ve ailenizin kaçının aynı zamanda Fi abonesi olduğuna ve Android telefon kullandıklarına bağlı olacaktır. Durum böyleyken, aramanızın güvenli olduğunu belirten zil sesini asla duymama ihtimaliniz var.

blank

Bu şekilde, Fi üzerinden şifreli arama, RCS’nin birkaç yıl önceki haline çok benzer. Taşıyıcıların desteği olmayan bir protokoldür. Aramalarınızı gizli tutmakla ilgileniyorsanız, en iyi seçeneğiniz başka bir yere bakmaktır. Bununla birlikte, Google’ın kablosuz hizmetini farklılaştırması için güzel bir yol.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Fi Uçtan Uca Şifreli Arama Özelliği Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör