Sony, Toplamda 13.4 Milyon PlayStation 5 Sattı

blank
Sony, Toplamda 13.4 Milyon PlayStation 5 Sattı

İçerik: Sony, Toplamda 13.4 Milyon PlayStation 5 Sattı

Sony, Toplamda 13.4 Milyon PlayStation 5 Sattı:

Sony’nin PlayStation 5 satışları, geçen çeyrekte 2,2 milyona kıyasla ikinci çeyrekte 3,3 milyon adet satılarak, yaygın arz kıtlığına rağmen nispeten istikrarlı ve güçlü yükselişini sürdürüyor. Sony, bunun toplam satışları 13.4 milyon adede kadar getirdiğini duyurdu. Oyun satışları da, büyük ölçüde üçüncü taraf satışlarına bağlı olarak, önceki çeyrekte 63,6 milyona kıyasla 76,4 milyon adede yükseldi.

Tüm bunlar, oyun gelirinde yüzde 27’lik sağlıklı bir artışla 645.4 milyar yen (5.68 milyar dolar) oldu. Ancak 82,7 milyar yen (728 milyon $) olan işletme geliri, geçen çeyreğe göre 3,4 milyar yen (29 milyon $) düştü. Sony’nin mali yılı 31 Mart 2022’de sona eriyor.

Peki satışlar ve gelirler arttığında kâr nasıl daha düşük olabilir? Sony geçen çeyrekte daha fazla oyun satarken, birinci taraf oyunları son çeyrekte 10,5 milyondan ikinci çeyrekte 7,6 milyona çok önemli ölçüde düştü. Bu, üçüncü taraf oyunlar tarafından sayılarla dengelendi, ancak bunlar o kadar karlı olma eğiliminde değil. Hem Microsoft hem de Sony, Xbox/PS birinci taraf oyunlarını geliştirmek için oyun stüdyoları satın aldı, ancak Microsoft bu konuda daha üretken oldu.

Ve PS5 satışları artarken, PS4 birimleri önemli ölçüde düştü, önceki çeyrek yarım milyondan sadece 200.000’e düştü. Sony’nin bahsettiği diğer faktörler, “üretim maliyetlerinden daha düşük ayarlanmış PS5 donanımı için stratejik fiyat noktalarından kaynaklanan kayıp”. Bu, Sony’nin çip kıtlığını aşmaya çalışırken PS5’i bu çeyrekte minimum veya negatif karla satmış olabileceği anlamına geliyor. Ancak, Ağustos ayında şirket, PS5’i artık zararına satmayacağını söyledi.

Üç aylık gelirdeki düşüşe rağmen, Sony’nin oyun bölümü oldukça sağlam bir temel üzerinde görünüyor. Sony CFO’su Hiroki Totoki, Ağustos ayı kazanç çağrısında yatırımcılara PS5 satış hedefinin PlayStation 4’ün ilk yılında elde ettiği 14,8 milyon birim satıştan daha yüksek olduğunu söyledi. Bugünkü rakamlara göre, PS5 satışları bu gidişatı yakından takip ediyor.

Şirket ayrıca o sırada, Mart 2022’ye kadar satılan 22,6 milyon adet için yeterli parçayı güvence altına aldığını söyledi. Bu, satış tahminlerini karşılamaya yetecek, ancak satışlar tatillerde gerçekten patlama yaparsa, çok fazla marjı olmayabilir. hata – kıtlıkların gelecek yıl boyunca devam edebileceği anlamına gelir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, Toplamda 13.4 Milyon PlayStation 5 Sattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör