Volvo’nun Yükleyici Prototipi, Lego’dan İlham Aldı

blank
Volvo'nun Yükleyici Prototipi, Lego'dan İlham Aldı

İçerik: Volvo’nun Yükleyici Prototipi, Lego’dan İlham Aldı

Volvo’nun Yükleyici Prototipi, Lego’dan İlham Aldı:

Volvo, inşaat ekiplerine kendi kendine sürüş teknolojisini getirmeye hevesli, ancak oraya ulaşmak için kesinlikle alışılmadık bir yol izliyor. Otomobil üreticisi, bir Lego modeline dayanan otonom bir tekerlekli yükleyici prototipi olan LX03’ü tanıttı. Makine 5 ton yük taşıyabiliyor ve insan işçilerle ekip çalışmaları da dahil olmak üzere çok çeşitli durumlarda kendi kararlarını verebiliyor.

LX03 ayrıca benzersiz bir şekilde modülerdir. Volvo, müşterinin taleplerini karşılamak için daha büyük veya daha küçük bir yükleyici üretmek için “sadece bir veya iki değişiklik” yapabiliyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde elektriklidir ve işe bağlı olarak sekiz saate kadar dayanabiliyor. O zaman tipik bir iş günü için mevcut olmalıdır.

blank

Prototip, bir üretim modelinin göstergesi değildir. Bununla birlikte, Volvo’nun hem yapay zekayı keşfetme hem de inşaatı karbondan arındırma çabalarında “bir sonraki aşamayı” temsil ediyor. Ve özellikle insanları tehlikeli ve monoton görevlerden uzak tutan bir geleceğin habercisi olabilecekken, plastik bir yapı sistemine dayalı gerçek, tamamen işlevsel bir araç inşa etmenin cazibesini inkar etmek pek mümkün değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volvo’nun Yükleyici Prototipi, Lego’dan İlham Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör