Bayraktar AKINCI TİHA 2. Dönem Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

blank
Bayraktar AKINCI TİHA 2. Dönem Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

İçerik: Bayraktar AKINCI TİHA 2. Dönem Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

Baykar Savunma tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI Taarruz İHA 2. dönem eğitimi başarıyla tamamlandı. Bayraktar mezunu İHA Pilotu, Faydalı Yük Operatörü, Mekanik/Motor, Elektronik YKI/YVT ve Silah Teknisyeni olarak görev yapacak 79 kursiyer AKINCI Hücum İHA 2. dönem eğitimini başarıyla tamamladı. Baykar Savunma, resmi Twitter hesabından gelişmeleri duyurdu.,

“TİHA 79. dönem eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerlerimizden Bayraktar #RAIDER 2 mezun oldu. İHA Pilotu, Faydalı Yük Operatörü, Mekanik/Motor, Elektronik YKI/YVT ve Silah Teknisyeni olarak görev yapacak kursiyerlerimize başarılar dileriz. ifadeler yer aldı.

Baykar Savunma 3 Bayraktar AKINCI TİHA’yı teslim etti
Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde yürütülen proje kapsamında 2017 yılında BAYKAR tarafından yerli ve milli imkanlarla yapımına başlanan Bayraktar AKINCI TİHA’nın ilk teslimatı 6 Aralık’ta gerçekleşti. 2019, 29 Ağustos 2021 Pazar günü düzenlenen törenle TSK envanterine alındı. Baykar Savunma tesislerinde düzenlenen teslim töreni alanında 7 AKINCI TİHA hazır bulunurken, ilk etapta 3 Bayraktar AKINCI TİHA güvenlik güçlerine teslim edildi.

blank

Teslimat töreninde konuşan Baykar Savunma Teknolojileri Lideri Selçuk Bayraktar, “0’dan fazla ülke ile 2 ihracat anlaşması imzalandı” Daha sonra yapılan açıklamada, 13 ülke ile anlaşma imzalandığı belirtildi. AKINCI TİHA’dan edindiği tecrübe ile gelişmeye başlayan Bayraktar TB3 SİHA, 2022 yılında gökyüzü ile buluşacak.

Eşsiz bükümlü kanat yapısı ile 20 metre kanat açıklığına sahip olan ve çok sayıda mini akıllı mühimmat taşıyabilen AKINCI Hücum İHA’sı (TİHA), aynı zamanda benzersiz yapay zeka sistemi sayesinde daha akıllı ve çevre şartlarına karşı daha bilinçli olacak, kullanıcılarına gelişmiş uçuş ve teşhis fonksiyonları sunacak.

Bayraktar TB2 gibi sınıfında lider olmayı hedefleyen Akıncı, savaş uçaklarının yaptığı bazı görevleri de yerine getirecek. Taşıdığı elektronik destek podu, uydu haberleşme sistemleri, havadan havaya radarlar, engel tespit radarı, sentetik açıklıklı radar gibi çok daha gelişmiş faydalı yüklerle hizmet verecek. Savaş uçaklarının yükünü azaltacak olan Akıncı ile havadan bombardıman da gerçekleştirilebilecek. Ülkemizde milli olarak geliştirilen havadan havaya füzelerle donatılacak olan Akıncı İHA, hava-hava görevlerinde de kullanılabilecek.

Kendi sınıfında dünyanın en ileri teknolojik sistemi olmak için üzerinde çalışılan Bayraktar Akıncı Taarruz İnsansız Hava Aracı Sistemi yerli ve milli olarak MAM-L, MAM-C, Cirit, L-UMTAS, Bozok, MK-81, MK-82, MK-83, Kanatlı Güdüm Kiti (KGK)-MK-82, Gökdoğan, Bozdoğan, SOM-A gibi mühimmat, füze ve bombalarla donatılacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bayraktar AKINCI TİHA 2. Dönem Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör