TikTok, Kullanıcıların Para Kazanmasını Daha Kolay Hale Getirecek

blank
TikTok Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

İçerik: TikTok, Kullanıcıların Para Kazanmasını Daha Kolay Hale Getirecek

TikTok, Kullanıcıların Para Kazanmasını Daha Kolay Hale Getirecek:

TikTok, içerik oluşturuculara takipçilerinden hediye almanın başka bir yolunu verecek yeni bir bahşiş verme özelliğini test etmeye başladı. Şirket, en popüler kullanıcılarının canlı yayın yaparken ipuçları almasına zaten izin veriyor ve şimdi daha doğrudan bir şey deniyor.

Özelliğin varlığı ilk olarak TikTok yaratıcısı Jera Bean tarafından fark edildi ve daha sonra danışman (ve eski The Next Web yazarı) Matt Navarra tarafından paylaşıldı. Bean’in yayınladığı klibe göre, TikTok’un teste kaydolduğu kişiler profil sayfalarında İpuçları düğmesi almak için başvurabilecekler

blank

En az 100.000 takipçiye ve iyi durumda olan bir hesaba ihtiyaçları var. Özellikle, TikTok bu paralardan pay almayacak. Şirketin bu özelliği ne zaman ve daha geniş çapta kullanıma sunması durumunda bu durumun değişmesi mümkündür.

TikTok, TechCrunch’a aracı sınırlı sayıda kullanıcıyla test ettiğini söyledi. Şirket sözcüsü, “Topluluğumuza değer katmanın ve TikTok deneyimini zenginleştirmenin yeni yollarını her zaman düşünüyoruz” dedi.

TikTok, bahşiş vermeye izin veren tek sosyal medya platformu olmaktan uzak. Twitter, Mayıs ayının başından beri bir “bahşiş kavanozu” özelliğine sahip. Daha yakın zamanlarda, kullanıcıların Bitcoin ipuçlarını gönderme ve alma yeteneği eklendi. Şirketler, içerik oluşturucuları platformlarında tutmanın yollarını aradıkça bahşiş verme eğilimi ortaya çıkıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok, Kullanıcıların Para Kazanmasını Daha Kolay Hale Getirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör