WhatsApp, 1 Kasım’dan Sonra Bazı Android Cihazlarda Çalışmayacak

blank
WhatsApp, 1 Kasım'dan Sonra Bazı Android Cihazlarda Çalışmayacak

İçerik: WhatsApp, 1 Kasım’dan Sonra Bazı Android Cihazlarda Çalışmayacak

WhatsApp, 1 Kasım’dan Sonra Bazı Android Cihazlarda Çalışmayacak:

WhatsApp, 1 Kasım Pazartesi gününden itibaren bazı Android cihazları artık desteklemeyecek. Güncellemenin bir sonucu olarak, etkilenen kullanıcılar henüz yedeklenmediyse ve dışa aktarılmadıysa tüm sohbetlerini kaybedecek. WhatsApp ayrıca, anlık mesajlaşma servisini kullanmaya devam etmek için kullanıcıların desteklenen bir cihaza geçmelerini tavsiye etti. Android 4.1 ve sonraki sürümlerde çalışan cihazlar, uygulama için desteklenen cihazlar listesi arasında. WhatsApp ayrıca daha yeni iOS ve KaiOS işletim sistemlerini de destekler.

Güncellenmiş bir SSS sayfası aracılığıyla WhatsApp, Pazartesi gününden itibaren Android 4.0.4 ve daha eski sürümlerde çalışan telefonları artık desteklemeyeceğini duyurdu. Etkilenen kullanıcıların desteklenen bir cihaza geçmeleri ve son tarih gelmeden sohbet geçmişlerini kaydetmeleri öneriliyor.

WhatsApp’ın Android cihazınız için desteği sonlandırıp sonlandırmadığını nasıl kontrol edebilirsiniz?
WhatsApp, uygulaması tarafından artık hangi cihazların desteklenmediğini henüz belirlemedi. Bununla birlikte, aşağıdaki adımları izleyerek WhatsApp’ın Android cihazınız için desteği sonlandırıp sonlandırmadığını kontrol edebilirsiniz.

blank

Ayarlar > Telefon hakkında’ya gidin.
Cihazınızda çalışan Android sürümünü aramak için aşağı kaydırın.
Android 4.0.4 veya daha düşük bir sürümse, daha yüksek bir Android sürümüne sahip bir cihaza geçmeyi düşünmelisiniz.
Etkilenen kullanıcılar arasındaysanız, sohbetlerinizin yedeğini alarak veya ayrı bireysel veya grup sohbetlerini dışa aktararak sohbet geçmişinizi dışa aktarabilirsiniz.

Yedekleme için WhatsApp ayarlarından Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği > Yedekle seçeneğine gidebilirsiniz. Ayrıca, o sohbeti açıp ekranınızın sağ üst köşesindeki üç noktalı menüye dokunarak bireysel veya grup sohbetini dışa aktarabilirsiniz. Şimdi Diğer > Sohbeti dışa aktar’a dokunmanız gerekecek. WhatsApp ayrıca, sohbette aldığınız ses, görüntü ve video gibi medya dosyalarıyla birlikte sohbetinizi veya herhangi bir medya dosyası olmadan dışa aktarmak isteyip istemediğinizi seçmenize izin verir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp, 1 Kasım’dan Sonra Bazı Android Cihazlarda Çalışmayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör