2021 MacBook Pro, Kolay Sökülebilen Pillere Sahip Olacak

blank
2021 MacBook Pro, Kolay Sökülebilen Pillere Sahip Olacak

İçerik: 2021 MacBook Pro, Kolay Sökülebilen Pillere Sahip Olacak

2021 MacBook Pro, Kolay Sökülebilen Pillere Sahip Olacak:

Apple bize yeni 14 ve 16 inç MacBook Pro’ların iç kısımlarının nasıl göründüğüne dair bir fikir verdi, ancak yine de iFixit’i bekleyenleri bir sürpriz karşılayacak. iFixit ekibi, yeni MacBook Pro’lardan pilleri çıkarmanın “sonsuz sabır, bir şişe izopropil alkol ve isteğe bağlı bir şişe insan dostu alkol” gerektirdiğini söyledi. Aynısını bu nesil dizüstü bilgisayarlardan da beklediler, ancak yeni MacBook Pro’ları yıktıklarında bunun yerine çekme tırnaklarının bulunması hoş bir sürpriz oldu.

Dış pil hücrelerinde, onları alttaki yapışkanlarından ayırmak için çekebileceğiniz, dikkat çekici çekme tırnakları yer alacak. Merkezi pil hücrelerinde bile çekme tırnakları var ve pilleerin konumunu, izleme dörtgeninin altındaki dizüstü bilgisayar kasası içinde bulmak daha zor olacak. iFixit, dizüstü bilgisayarların pil değiştirmeyi tanıyacağını ve sorunsuz bir şekilde çalışacağını da doğruladı.

blank

Ayrıca, dizüstü bilgisayarların SD kart okuyucu ve HDMI bağlantı noktası dışındaki bağlantı noktalarının çoğu modüler. Bu, aniden kırılırlarsa veya arızalanırlarsa kolayca ve ucuza değiştirilebilecekleri anlamına geliyor. Tersine, dizüstü bilgisayar klavyesinin değiştirilmesi hala zor olacak, ancak hey, en azından Apple’ın kelebek klavyesinin günleri bitti. Aşağıdaki videoda iFixit’in sökme sürecini izleyebilirsiniz ve bileşenlerine daha iyi bakmak isterseniz, web sitesinde dizüstü bilgisayarların daha fazla fotoğraf da yer alıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: 2021 MacBook Pro, Kolay Sökülebilen Pillere Sahip Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör