Çin Kasım’da İlk mRNA Aşısının Üretimine Başlıyor

blank
Çin Kasım'da İlk mRNA Aşısının Üretimine Başlıyor

İçerik: Çin Kasım’da İlk mRNA Aşısının Üretimine Başlıyor

Çin Kasım’da İlk mRNA Aşısının Üretimine Başlıyor:

Çin’de Kovid-19’a karşı geliştirilen ilk mRNA aşısının üretimine Kasım ayında başlanacağı bildirildi. Çin Halk Kurtuluş Ordusu Askeri Bilimler Akademisi ile Suzhou Abogen Biosciences ve Walvax Biotechnology tarafından ortaklaşa geliştirilen ARCoV mRNA aşısı, ülkenin güneybatısındaki Yunnan eyaletinin Yuxi kentindeki fabrikada üretilecek. Fabrikanın yıllık üretim kapasitesinin 200 milyon doz olacağı tahmin ediliyor.

ARCoV aşısı, Pfizer-BioNTech ve Moderna aşılarıyla aynı ileri teknolojiye sahip olacak. Etkinlik oranları yüzde 95’e ulaşan Pfizer-BioNTech ve Moderna aşıları, bu özellikleriyle tüm onaylı Kovid-19 aşılarını geride bıraktı.

Suzhou Abogen Biosciences’ın kurucusu Ying Bo, Çin’de ARCoV aşısının birinci ve ikinci faz klinik denemelerinin sonuçlarının, bu aşının diğer iki mRNA aşısı ile tamamen rekabetçi olduğunu gösterdiğine dikkat çekti.

Walvax Biotechnology tarafından yakın zamanda yapılan bir açıklamada, aşının üçüncü faz klinik denemelerinin artık Meksika ve Endonezya’da onaylandığı ve denemelerde aşının Delta varyantına karşı etkinliğinin de test edileceği belirtildi.

ARCoV aşısının üretimi için gerekli hammaddeler ve temel üretim ekipmanları Çin’de geliştirildiğinden, üretim kapasitesinin hızla artması bekleniyor. ARCoV aşısı oda sıcaklığında bir haftadan fazla ve 4 santigrat derecede daha uzun süre saklanabilir. Bu, aşının depolama ve nakliye maliyetlerinin nispeten daha düşük olacağı anlamına gelir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin Kasım’da İlk mRNA Aşısının Üretimine Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacılarının ABD Gıda …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör