NASA, SpaceX Crew-3’ün Fırlatılmasını 3 Kasım’a Erteledi

blank
NASA, 2023 SpaceX Crew-6 Misyonu İçin İki Astronot Seçti

İçerik: NASA, SpaceX Crew-3’ün Fırlatılmasını 3 Kasım’a Erteledi

NASA, SpaceX Crew-3’ün Fırlatılmasını 3 Kasım’a Erteledi:

İnsanların SpaceX’in üçüncü mürettebatlı NASA görevini izlemek için biraz daha beklemesi gerekiyor. NASA, Crew-3’ün fırlatılmasını Cadılar Bayramı’nın erken saatlerinden 3 Kasım’da Doğu 1:10’a erteledi. Ajans, aksiliğin “olumsuz” hava koşulları nedeniyle gerçekleştiğini açıkladı. Yetkililer yeni tarih için yüzde 80’lik bir iyi hava ihtimali tahmin ettiğinden, muhtemelen başka bir gecikme beklenmediği açıklandı. NASA’nın kanalındaki lansmanın canlı yayını 2 Kasım saat 20:45’te başlayacak.

Crew-3, NASA astronotları Raja Chari (görev komutanı), Tom Marshburn ve Kayla Barron’u ESA’dan Matthias Maurer ile birlikte Uluslararası Uzay İstasyonuna ulaşmaya çalışacak. 3 Kasım’da Doğu’ya 11PM’de iniş yapmaları bekleniyor ve Nisan 2022’nin sonlarına kadar uzay istasyonunda kalacaklar.

Mürettebatlı SpaceX uçuşları hala nispeten nadir gerçekleşen görevler olarak görülüyor. Crew-1 Kasım 2020’de fırlatılmıştı, Crew-2 ise Nisan 2021’e kadar türlü aksiliklerle karşılaştı ve uzun süre fırlatılma tarihleri ertelendi. Crew-3 ve yakın tarihte gerçekleşen ticarı görev Inspiration4 misyonu, bu dolu uçuşları nispeten rutin hale getirmeye yönelik adımlar olarak tarihe geçti. NASA ve SpaceX ortaklaklığının en son meyvesi olarak görülen Crew-3 bu gelişmelere neticesinde Kasım ayında da yeni bir erteleme ile karşılaşabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA, SpaceX Crew-3’ün Fırlatılmasını 3 Kasım’a Erteledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör