OTOKAR’dan ARMA 8×8 ZMA ve URAL Çıkarması

blank
OTOKAR'dan ARMA 8×8 ZMA ve URAL Çıkarması

İçerik: OTOKAR’dan ARMA 8×8 ZMA ve URAL Çıkarması

OTOKAR’dan ARMA 8×8 ZMA ve URAL Çıkarması:

Türkiye’nin küresel kara sistemleri üreticisi Otokar, Peru’nun başkenti Lima’da düzenlenecek SITDEF Fuarı’nda ARMA 8×8 ve taktik tekerlekli zırhlı aracı URAL’ı sergileyecek.

Otokar, 31 Ekim’e kadar sürecek fuarda, küresel ölçekte büyük beğeni toplayan ARMA 8×8 zırhlı muharebe aracını sergileyecek. Otokar, ayrıca taktik tekerlekli zırhlı aracı URAL’ın tanıtımını da yapacak. Otokar, 4 gün sürecek organizasyonda askeri araçlarını tanıtacak ve kara sistemlerindeki yeteneklerini aktaracak.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, 2021 yılının ilk 9 ayında cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53 artırdı. Fikri mülkiyet hakları kendisine ait olan ürünleriyle 5 kıtada 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren Otokar, üçüncü çeyrek sonunda cirosunu 2,7 milyar TL’ye çıkardı. İhracatını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 41 artıran Otokar’ın 9 aylık ihracatı 224 milyon USD, net karı ise 516,4 milyon TL oldu.

blank

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Sakarya’daki fabrikasında 364 çalışanı ile üretim faaliyetlerini sürdüren Otokar’ın, devam eden pandemi koşullarına rağmen yılın ilk 2 ayında başarılı sonuçlar elde ettiğini; “İhracat pazarlarında yeni projeler için çalışmalarımızı sürdürürken, iç pazardaki ihalelerde de büyük başarı gösterdik. İzmir toplu ulaşımı için ürettiğimiz 260 otobüsü siparişi aldıktan sonra 9 ay gibi kısa bir sürede teslim ettik. Ukrayna’ya doğalgazlı otobüs ihracatı yaptık. Daha önce siparişini vermiş olduğumuz zırhlı araçlarımızı başarıyla teslim ettik” dedi.

Teknolojideki gelişmelere de değinen Görgüç; “Teknoloji alanında da Otokar’ı küresel ölçekte bir üst lige taşıyacak çalışmalarımıza odaklanıyoruz. Türkiye’nin ilk hibrit otobüsünden sonra 2011 yılında Türkiye’nin ilk elektrikli otobüsünü tanıttık. Sene başında duyurduğumuz otonom otobüsümüz için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Öte yandan savunma sanayii alanında insansız ve uzaktan kumandalı kara sistemlerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: OTOKAR’dan ARMA 8×8 ZMA ve URAL Çıkarması

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör